Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Wizytacja remontu kościoła w Gołańczy.

Redaktor admin on 15 Lipiec, 2020 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W kwietniu 2019 roku w Gołańczy spłonął zabytkowy kościół. Z ogniem walczyło 17 zastępów straży pożarnej z powiatu wągrowieckiego, ale także m.in. z Chodzieży i Poznania. Teraz kościół odzyskuje już dawną świetność, także dzięki pomocy Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Samorząd wojewódzki dofinansował bowiem renowację kościoła kwotą ponad 2,1 mln zł z programu ”Inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu”. Senator Adam Szejnfeld i marszałek Jacek Bogusławski podczas wizyty w Gołańczy zapoznali się z postępem prac remontowych i renowacyjnych.

****

Kościół Świętego Wawrzyńca, to architektoniczna i sakralna duma Gołańczy. Został zbudowany według projektu Stefana Cybichowskiego ze składek parafian i patrona Bogdana hrabiego Hutten-Czapskiego. W świątyni znajdują się dwa barokowe ołtarze boczne z początku XVIII wieku oraz polichromia wykonana przez Stanisława Wróblewskiego. Niestety w kwietniu 2019 roku w kościele wybuchł pożar, w wyniku którego zniszczeniu uległy organy z XVIII wieku, drewniana podłoga chóru, nadpaleniu uległ także strop budynku.

#Gołańcz #WielkopolskaPółnocna #senatorSzejnfeld #AdamSzejnfeld #RatujmyZabytki #PowiatWągrowiecki

Anna Karmowska

Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Adama Szejnfelda

64-920 Piła, pl. Konstytucji 3 Maja 7/4

Tel. +48 602 738 542.

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.comPoselSzejnfeld

www.twitter.comszejnfeld

www.instagram.com

www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)