Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Wyczekiwane rondo w Margoninie na ukończeniu, ale nie tylko…

Redaktor admin on 11 Marzec, 2021 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W Margoninie pełną parą idą prace nie tylko na rondzie, które jest głównym skrzyżowaniem miasta, ale także na drogach powiatowych i gminnych. Senator Adam Szejnfeld oraz wicemarszałek Jacek Bogusławski wizytowali place budów, a przy okazji rozmawiali także z burmistrzem Januszem Piechockim na temat dalszych, planowanych potrzeb miasta i gminy. Interesującym projektem ma być budowa pomnika poświęconego jednej z największych na tym terenie bitew w Powstaniu Wielkopolskim.

Inwestycja w budowę ronda w samym centrum Margonina, na placu Suwalskiego, będącym skrzyżowaniem ulic Powstańców Wlkp., Kościelnej, Szamocińskiej, Polnej i Cmentarnej jest nie tylko imponująca pod względem technicznym i logistycznym, ale również ze względu na wielkość. Trzeba spiąć wiele ciągów ruchu kołowego i pieszego, a aż cztery z tych ulic, to drogi wojewódzkie, m.in. nr 190 i 193. Przy tym wszystkim chodziło też i o to, aby jak najmniej wyłączać ruch z tego miejsca.

Jak poinformował Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, w związku z wieloma pracami dodatkowymi, a przede wszystkim z ujemnymi temperaturami utrzymującymi się przez dłuższy czas, trzeba było przedłużyć termin zakończenia robót, ale teraz prace już są kontynuowane.

Budowa ronda w Margoninie została zrealizowana w ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 190. Wartość kontraktu to ok. 6 mln zł z czego aż 4 miliony zł wsparcia udzielił Marszałek Wielkopolski.

W tym samym czasie w Margoninie trwają także prace na drogach powiatowych i gminnych, gdzie na szczególną uwagę zasługuje inwestycja w całkowicie nowo budowaną drogę na Dębiniec.

Anna Karmowska

Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

Tel. +48 602 738 542.

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)