Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Zatrzymać tranzyt towarów przez Polskę do Białorusi i Rosji – apeluje senator Szejnfeld!

Redaktor admin on 14 Marzec, 2022 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Przez Polskę płynie rzeka towarów do Białorusi i do Rosji. Dziesiątki, setki TIR-ów dziennie przemierzają Polskę na wschód wioząc ładunki, które ułatwiają rosyjskiemu okupantowi funkcjonować we własnym kraju i jednocześnie niszczenie Ukrainy. Postuluję, by jak najszybciej zatrzymać ten tranzyt – napisał do premiera Mateusza Morawieckiego senator Adam Szejnfeld.

Jedną z form zmniejszenia zdolności funkcjonowania agresora jest pozbawienie go środków, które dają możliwość sprawnego działania państwa i jego gospodarki. Dlatego trzeba koniecznie zatrzymać tranzyt przez Polskę towarów do Białorusi i Rosji. Są wśród tych towarów takie, które nie są objęte sankcjami Europy i świata, ale zapewne przemycane są i takie, które są zakazane prze międzynarodową społeczność. Blokada całego transportu może być jedynie skuteczna – napisał do premiera senator z Wielkopolski.

Owszem, sankcje dotyczące ograniczania wymiany handlowej z zagranicą w zasadzie podejmowane są na podstawie decyzji Rady Europejskiej, ale i bez tego mamy możliwości by ten proces zatrzymać, a już na pewno wstrzymać, ograniczyć, spowolnić… Zapewne byłoby to tym bardziej skuteczne, gdyby dokonać porozumienia w tym zakresie z innymi krajami tranzytowymi z Europy zachodniej, przez kraje Europy środkowi i wschodniej, do Białorusi i Rosji, po to, aby przewoźnicy nie zmieniali tras tranzytu na alternatywne – uważa senator Szejnfeld.

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

Wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności

Przewodniczącego Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/Szejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

#WojnaWUkrainie #Ukraina #Polska #Wojna #Pokój #NigdyWięcej #SolidarnośćZUkrainą #SolidarniZUkrainą #UE #UniaEuropejska #Solidarność #PlatformaObywatleska #KoalicjaObywatelska #WolnaUkraina #wojnanaukrainie #Polish #Poland #PlatformaPomocy

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)