epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Zły skutek „dobrej zmiany”

Redaktor admin on 12 Kwiecień, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Minutą ciszy upamiętniającą wszystkich, którzy 8 lat temu zginęli w katastrofie lotniczej w Smoleńsku, rozpoczęło się spotkanie eurodeputowanego Adama Szejnfelda z członkami PO z Poznania. Podczas dyskusji członkowie poznańskiej Platformy wraz z posłem Szejnfeldem rozmawiali na wiele tematów, zarówno tych lokalnych, krajowych jak i europejskich.

Podczas spotkania nie mogło obyć się bez dyskusji na temat obecnej sytuacji Polski w Europie oraz stanu przygotowań związanych z nową perspektywą finansową Unii Europejskiej. Zastanawiano się m.in. nad zagrożeniem skutkami wprowadzenia artykułu 7. Traktatów. Padły też stwierdzenia, że znacznie większym niebezpieczeństwem jest możliwość wprowadzenia powiązania funduszy unijnych z kryterium przestrzegania praworządności. Oznaczać to może, że skutki rządów PiS może ponosić kolejna ekipa rządząca krajem już po wyborach i trakcie nowej perspektyw finansowej. PiS w takim razie może być odpowiedzialny za szkody dla państwa i narodu, ale nawarzone przez nich piwo będzie musiała spić kolejna ekipa rządowa.

W sposób oczywisty, bardzo wiele czasu poświecono sprawom zbliżających się wyborów samorządowych. Prezentowano obawy przed potencjalnymi fałszerstwami, jakie mogą się zdarzyć w procesie wyborczym. Przytaczano m.in. wątpliwości odnotowane podczas ostatnich wyborów na Węgrzech. *

Dlatego tak ważni podczas tych wyborów będą Wolontariusze Wolnych Wyborów. Niestety wracamy w Polsce do czasów, w których władzy musimy dobrze patrzeć na ręce. Trochę to smutne, ale wierzę, że to chwilowy zły skutek „dobrej zmiany” – stwierdził eurodeputowany Szejnfeld.

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

* Liczba anulowanych głosów oddanych na opozycję wynosi co najmniej 80 tys. To wystarczyłoby, by Fidesz stracił większość konstytucyjną, którą uzyskał w niedzielę. W niektórych okręgach odsetek ten wyniósł aż do 35 proc., jak w Dejtár na północy kraju. Na południu, w Pécsudvard, oddano 338 głosów ważnych i aż 173 nieważnych. W niektórych okręgach wszystkie głosy na partie opozycyjne były liczone jako nieważne. Nawet frekwencja w ciągu 30 minut (pomiędzy 18.30, a 19.00) spadła o kilka punktów procentowych. (Dane za wyborcza.pl)

#Poznań #AdamSzejnfeld #Platforma Obywatelsa #UE #EPL #EPP #ParlamentEuropejski #Wybory #ZamachnaDemokrację #WielkopolskaPO #zepsulicięPolsko #WolneSadyWolneWyboryWolnaPolska #Demokracja #Praworządność #Wolność #WolneWybory #TakdlaEuropy #układPiS #EUdlaPolski #PolskaWUE #Zostajemy #PolacyZaUE #PolesForEU #Artykuł7 #Zle2Lata #MyChcemyUnii #RacjonalnaPolska #GorszySort #MinutaCiszy #KatastrofaSmoleńska

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)