epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szanse na rynku pracy.

Redaktor admin on 4 Sierpień, 2003 dostępny w Felietony, Felietony Archiwum. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Praca i mieszkanie. Są to dwa elementy podstawowego sytemu poczucia bezpieczeństwa każdego człowieka. Ale najważniejsza jest praca, ona daje bowiem podstawy egzystencji. Pracy niestety jest w Polsce coraz mniej, a ludzi jej szukających coraz więcej. Jest wiele przyczyn tego stanu rzeczy – wyż demograficzny, osłabienie gospodarcze i bariery rozwoju przedsiębiorczości, rozwój techniczny i technologiczny, zły system działań ograniczających bezrobocie…
Jedną z szans dla Polski i dla poszukujących pracy Polaków jest integracja naszego kraju z Unią Europejską. I to z wielu powodów. Po pierwsze z czasem naszego wejścia do Wspólnoty Europejskiej powiększy się rynek pracy, a trzeba pamiętać, że nigdzie w Europie nie ma takich trudności z pracą jak w Polsce. Mało tego, w bardzo wielu krajach występuje deficyt rąk do pracy, i to nie tylko w zakresie pracy fizycznej, czy też prac na niższych, czy średnich szczeblach zarządzania. Większość krajów UE dopuszcza pracę Polaków na swoim terytorium już zaraz po naszej integracji lub w krótkim czasie po tym fakcie. Drugim pozytywnym czynnikiem, będzie możliwość łatwiejszego wchodzenia polskich przedsiębiorstw, a więc i części ich pracowników na rynki zagraniczne i to nie tylko na rynki europejskie. Bycie członkiem UE bowiem, otworzy szerzej nasze szanse ekspansji także na rynki trzecie. No i po trzecie, po integracji zapewne jeszcze więcej firm zachodnich będzie wchodziło na nasz rynek tworząc nie tylko nowe miejsca pracy ale też przynosząc własne standardy pracy i wynagrodzenia. To wszystko w dłuższej oczywiście perspektywie czasu powinno służyć łatwiejszemu uzyskiwaniu pracy w Polsce i poza naszymi granicami, i to za wyższym wynagrodzeniem.

Adam Szejnfeld
Poseł Platformy Obywatelskiej
Szejnfeld@wsp.pl

http://szejnfeld.sejm.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)