Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Targi, targi…

Redaktor admin on 4 Sierpień, 2003 dostępny w Felietony, Felietony Archiwum. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Kończy się czas wakacji, letnich urlopów, wycieczek i wypoczynku. Sierpień nam odejdzie dziewiętnastą rocznicą podpisania pamiętnych Porozumień, a wrzesień powita sześćdziesiątą rocznicą wybuchu wojny – drugiej i oby ostatniej. Te najbliższe dni września nie będą jednak tylko wskazywały na to co było, lecz same zapiszą się w nowej historii. W bieżącym roku szkolnym bowiem, rozpocznie się wieloetapowa i kilkuletnia reforma oświaty. Z tej okazji wszystkim uczniom podstawówek i nowych gimnazjów, nauczycielom oraz rodzicom przydadzą się życzenia wytrwałości i powodzenia, gdyż sukces tej reformy za kilkanaście lat będzie sukcesem nie jej autorów, ale właśnie obecnej młodzieży i ich wychowawców.
Wszystko o czym wspomniałem do tej pory dotyczy nas wszystkich i całej Polski, ale wrzesień przyniesie także i dla Piły, Ziemi Nadnoteckiej, Krajny i Pałuk wydarzenie, które miejmy nadzieję, że dobrze i na stałe wpisze się w naszą lokalną historię. Myślę tu o I Wielkopolskiej Wystawie Małych i Średnich Przedsiębiorstw, która odbędzie się w dniach 24 do 26 września br. Wystawa ta, jako kontynuatorka dotychczasowych targów i wystaw pilskich powinna stać się szansą na promocję nie tylko małych i średnich przedsiębiorstw, ale także naszych gmin i powiatów, a poprzez to, na rozwój całej północnej Wielkopolski. Z tej okazji należy koniecznie skorzystać zwłaszcza, że w tym zakresie jesteśmy akurat o krok do przody w stosunku do Kalisza, Leszna, czy Konina. Oczywiście, przyćmiewa nas trochę gwiazda Poznania – stolicy targowej Polski, ale tym większe to wyzwanie, zrobić dobre targi i nie koniecznie w Poznaniu! Z tych też powodów od początku, wraz z Krzysztofem Horodeckim, prezesem Pilskiej Izby Gospodarczej oraz nieocenioną Magdą Marek, staramy się aby to wyzwanie zakończyło się sukcesem – i przecież nie naszym, ale całego regionu. Program targów jest tak skonstruowany, aby były one atrakcyjne nie tylko dla wystawców i ich kontrahentów, lecz także przedstawicieli samorządów i zwiedzających. Dla tych pierwszych przewidziane są konkursy targowe, m. in. Grand Prix, Złota Kielnia i Złoty Kask. Dla działaczy samorządowych mam nadzieję, że ciekawe okażą się spotkania Konwentu Starostów Wielkopolskich i Wielkopolskiego Sejmiku Gospodarczego oraz seminaria poświęcone ochronie środowiska, wykorzystaniu unijnego programu przedakcesyjnego SAPART, rozwoju turystyki i agroturystyki oraz prezentacja specjalnej strefy ekonomicznej w Kronsztadzie. Publiczności natomiast mają umilać zwiedzanie wystawy liczne koncerty muzyczne i konkursy z nagrodami, przewidzieliśmy również takie atrakcje jak loty balonem, konne przejażdżki, czy też festiwal mody. Będą pokazy psów i zawody konne, a wszystkim, którym jeszcze energii i wytrwałości nie brakuje polecam start w Biegu Targowym. A więc targi, to nie tylko targi.
Organizatorów i uczestników wystawy czeka także wizyta posłów, członków Sejmowej Komisji Małych i Średnich Przedsiębiorstw, która zawita do Piły aby w Grodzie Staszica odbyć swoje posiedzenie wyjazdowe. To jest już bardzo duża rzadkość i niewątpliwie zaszczyt. Ufam, że członkowie Komisji wyjadą z Piły przeświadczeni o tym, iż takie inicjatywy promocyjne są potrzebne i należy je wspierać i oby tego samego zdania byli działacze naszych samorządów terytorialnych oraz przedsiębiorcy.
Mam nadzieję, że i Państwa nie trzeba nazbyt zachęcać do odwiedzenia targów. Do zobaczenia więc przy stadionie MOSiR-u.

Adam St. Szejnfeld
Poseł na Sejm RP

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)