epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Demokracja, praworządność, równość, równouprawnienie… – Szejnfeld w Chodzieży

Redaktor admin on 23 Styczeń, 2020 dostępny w Komunikaty prasowe, Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Mamy obowiązek obrony najważniejszych naszych wartości, jak wolność i demokracja, praworządność, równość i równouprawnienie…– mówił senator Adam Szejnfeld, gość honorowy uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia Chodzieży, która miała miejsce w dniu 22 stycznia br.

Rocznica wyzwolenia jest radosnym świętem, ale zarazem wywołującym i bolesne wspomnienia. Dotyczą one dramatu wojny i tragedii jej ofiar. Ziemia Chodzieska, jak i nasz kraj, ma za sobą bolesną przeszłość. To tu odbyła się 100. lat temu jedna z największych bitew Powstania Wielkopolskiego, dzięki której nie tylko Chodzież, ale i cała Wielkopolska, wróciła do Macierzy. Ceną było życie i zdrowie wielu mieszkańców naszego miasta i powiatu. Niedługo potem wybuchł jednak kolejny konflikt, II wojna światowa. Najbardziej okrutna wojna w dziejach ludzkości. Okupacja hitlerowska była traumą, którą przerwało wyzwolenie sprzed 75 lat. Niestety, przez następne dziesięciolecia nadal żyliśmy w państwie pozbawionym wolności i suwerenność. Dopiero 30 lat temu, w 1989r. Polska stała się krajem w pełni niepodległym. Dzisiaj jednak widzimy, że ten dar nie jest nam dany raz na zawsze. Ponownie pojawiają się bowiem i rosną w siłę ruchy nacjonalistyczne, rodzące nienawiść, ksenofobię, rasizm… Być może więc teraz jeszcze bardziej niż wcześniej, mamy świadomość obowiązku obrony najważniejszych naszych wartości, jak demokracja, praworządność, równość, równouprawnienie…- mówił podczas uroczystości senator Adam Szejnfeld.

Po przemówieniu senatora Adama Szejnfelda i modlitwie wygłoszonej przez księdza proboszcza Jana Korygacza, nastąpiła ceremonia składania wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Poległym i Pomordowanym za Polskę i Wolność.

W rocznicy odzyskania przez Chodzież niepodległości udział wzięli kombatanci, ale i dzieci z chodzieskich szkół, delegacje organizacji społecznych i zakładów pracy, samorządowcy z burmistrzem Jackiem Gurszem i starostą Mirosławem Juraszkiem na czele, radni gminni i powiatowi oraz reprezentanci służb mundurowych.

Anna Karmowska

Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Adama Szejnfelda

64-920 Piła, ul. Śródmiejska 20/1

Tel. +48 602 738 542.

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)