Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

„Człowiek jest powołany do wolności”

Redaktor admin on 18 Maj, 2020 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

„Człowiek jest powołany do wolności. Wolność nie oznacza prawa do samowoli. Wolność nie daje nieograniczonych przywilejów. Kto tak ją pojmuje, naraża wolność na śmiertelny cios. Człowiek wolny jest przede wszystkim zobowiązany do prawdy. Inaczej jego wolność nie będzie trwalsza niż piękny sen, który kończy się wraz z przebudzeniem.”

Przesłanie pontyfikatu Jana Pawła II towarzyszyło nam przez ponad ćwierć wieku.

18 maja 1920 r. w Wadowicach, miasteczku położonym ok. 50 km od Krakowa urodził się Jan Paweł II, nasz papież – Polak – Karol Wojtyła. Dla przyjaciół LOLEK.

Dziś obchodzimy jego 100 rocznicę urodzin. Rocznicę urodzin człowieka, który nie stronił od ludzi. Chciał być dla każdego, rozumiał ludzi i ich problemy.

Tym, co łączy wszystkie jego życiowe powołania jest humanistyczne przesłanie, pełne wiary w drugiego człowieka oraz przekonanie o potrzebie dialogu i porozumienia ponad różnicami kulturowymi i ideologicznymi.

Dziękujemy Janie Pawle II, że nauczyłeś nas wiary.

#JanPawelII, #ThankYouJohnPaul2,

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)