Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

„Polski ład” – Konferencja prasowa w Senacie.

Redaktor admin on 16 Październik, 2021 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W dniu 15 października odbyła się w Senacie konferencja prasowa, nt. „Polski Ład – chaos w podatkach i niepewność w emeryturach”. W konferencji udział wzięli: senator Adam Szejnfeld – Przewodniczący Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, senator Krzysztof Kwiatkowski – Przewodniczący Senackiego Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju, prof. dr hab. Adam Mariański – przewodniczący Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz Oskar Sobolewski – ekspert Instytutu Emerytalnego.

Konferencja poprzedziła debatę ekspercką zorganizowaną w Senacie przez senatorów Szejnfelda i Kwiatkowskiego na temat ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (druk senacki nr 506), która jest główną ustawą tzw. Polskiego ładu.

Uczestnicy konferencji prasowej, a potem już w debacie jej goście oraz przedstawiciele organizacji gospodarczych, partnerów społecznych oraz ekspertów podnosili, iż ustawa ta jest tak źle napisana, ma tyle luk i błędów oraz nieracjonalnych rozwiązań, że nie powinna być przedmiotem dalszych prac legislacyjnych Sejmu i Senatu. Powinna być całkowicie odrzucona, a prace nad reformą prawa podatkowego powinny być podjęte całkowicie od nowa.

Anna Karmowska

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

Wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności

Przewodniczącego Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw

64-920 Piła, ul. Grunwaldza 2/10.

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

Tel. +48 602 738 542

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)