Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Wielkopolski biznes z niepokojem patrzy na rok 2020!

Redaktor admin on 7 Grudzień, 2019 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Adam Szejnfeld został wybrany na funkcję wiceprzewodniczącego senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności. Wcześniej był wiceministrem gospodarki oraz przewodniczącym sejmowej Komisji Gospodarki. Nie dziwi więc, że był gościem honorowym spotkania wielkopolskich przedsiębiorców, które odbyło się w Poznaniu.

Wielkopolscy pracodawcy i przedsiębiorcy w swoich oficjalnych wystąpieniach oraz kuluarowych rozmowach, nie kryli zadowolenia, z rozwoju gospodarczego i skoku cywilizacyjnego, jakiego Polska dokonała w ostatnich trzydziestu latach, lecz jednocześnie z goryczą i smutkiem mówili o swoich obawach na przyszłość oraz niepewnej sytuacji, jaką może przynieść przyszły rok.

Koniec jednego roku i oczekiwania na Nowy Rok służy myśleniu o przyszłości. Niestety zapowiadane spowolnienie gospodarcze z jednej strony oraz polityka władz z drugiej strony budzą uzasadniane niepokoje w środowisku przedsiębiorców. Negatywnym skutkiem jest wyczekiwanie, ograniczanie inwestycji, obawa przed bankructwami oraz rozszerzaniem się szarej strefy. Może to być efekt na przykład planowanych podwyżek płacy minimalnej, czego mogą nie wytrzymać szczególnie najmniejsze przedsiębiorstwa. Inne obawy rodzi nadal szerząca się biurokracja oraz powstające braki w budżecie państwa na zaspakajanie rozdmuchanych polityk społecznych. Przedsiębiorcy boją się, że to właśnie oni, poprzez większe, lub nowe daniny, będą musieli finansować wyborcze propozycje rządu w tym zakresie – podsumował rozmowy z poznańskim biznesem senator Adam Szejnfeld.

Przedświąteczną uroczystość w Poznaniu zorganizowały razem: Polska Izba Gospodarcza Eksporterów, Importerów i Kooperacji, Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa, Pracodawcy RP Wielkopolski, Loża Wielkopolskiej BCC oraz Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu.

Zgromadzonych gości powitał pan Andrzej Łyko – prezes Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji, a wśród zaproszonych gości znaleźli się oprócz senatora Adama Szejnfelda, także posłowie na Sejm, z posłem Rafałem Grupińskim oraz samorządowcy, w tym Wojciech Jankowiak – wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego i Katarzyna Kierzek-Koperska – zastępca prezydenta miasta Poznania. Świat nauki natomiast reprezentowali m.in. prof. dr hab. Maciej Żukowski, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz prof. dr hab. Jan Pikul, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Oprócz przemówień organizatorów, prezesów poszczególnych organizacji gospodarczych, były oczywiście także wstąpienia gości. Głos zajął również senator Adam Szejnfeld.

Współpraca to nasza, wielkopolska cecha. Sam fakt tego, że dzisiejsza impreza jest wspólnym przedsięwzięciem niemalże wszystkich organizacji przedsiębiorców i pracodawców mających swoją siedzibę w Poznaniu, świadczy, iż wielkopolska idea pracy organicznej i pracy u podstaw jest u nas nadal pięknie kontynuowana. Gratuluję i dziękuję za to. Zresztą widzimy to także i w wielkopolskim środowisku samorządowym czy naukowymTo rzecz absolutnie wyjątkowa na tle innych regionów Polski. Składając życzenia na przyszły rok, przewrotnie powiem, że życzę Państwu, aby nie spełniły się żadne Wasze obawy dotyczące sytuacji ekonomiczno-gospodarczej w Polsce. Niech Nowy Rok przyniesie natomiast Państwu i nam wszystkim mniej wysiłku, a jednocześnie więcej radości, niż miniony – powiedział senator Adam Szejnfeld.

Źródło: Informacja własna. Foto: Nasz Głos Poznański, zdjęcia organizatora oraz własne.

Biuro Senatora Adama Szejnfelda

64-920 Piła, ul. Śródmiejska 20/1.

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.comPoselSzejnfeld

www.twitter.comszejnfeld

www.instagram.com

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

#Gospodarka, #Ekonomia #Rozwój #Rok2020 #Wielkopolska #Poznań #Biznes #życzenia #MSP #FirmyRodzinne #KoalicjaObywatelska #PlatformaObywatelska #AdamSzejnfeld #szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)