Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Niemy protest w Strasburgu!

Redaktor admin on 9 Czerwiec, 2016 dostępny w Bez kategorii, Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Praktykujący Falun Gong, czyli medytację i ćwiczenia doskonalenia ciała i umysłu, podjęli niemy protest chcąc zwrócić uwagę europejskiej opinii publicznej na patologię grabieży oraz handlu organami w Chinach.

W Chińskiej Republice Ludowej dokonuje się co roku ponad 10 000 operacji przeszczepów organów. Ośrodki transplantacji reklamują się, iż mogą znaleźć odpowiedni organ w przeciągu 2 – 4 tygodni, mimo iż nie istnieje w Chinach zorganizowany publiczny system dawstwa narządów. Ponadto, chiński system transplantacji nie spełnia wymogów WHO dotyczący przejrzystości i identyfikowalności pochodzenia organów.

Od 1984 roku obowiązują przepisy zezwalające na pobieranie narządów od więźniów skazanych na karę śmierci, co łamie podstawową zasadę dawstwa organów, czyli dobrowolność. Mimo zapewnień chińskiego rządu o zaprzestaniu tego procederu od stycznia 2015 roku, organizacje praw człowieka alarmują, iż nic w tym zakresie nie uległo zmianie. Co więcej, praktykom przymusowego pobierania narządów do przeszczepu podlegają również więźniowie sumienia, tacy jak praktykujący Falun Gong, Ujgurzy, Tybetańczycy czy chrześcijanie.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)