Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Zmarł premier Tadeusz Mazowiecki

Redaktor admin on 28 Październik, 2013 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Z głębokim żalem i smutkiem przyjąłem informację o śmierci Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego niekomunistycznego premiera. Jest to niezwykła strata dla Polski.

W sierpniu 1980 r., gdy tworzyła się „Solidarność” Tadeusz Mazowiecki stanął na czele Komisji Ekspertów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, wspierającej strajkujących robotników. W 1981 r. został redaktorem naczelnym „Tygodnika Solidarność”. Po wprowadzeniu stanu wojennego był internowany. Tadeusz Mazowiecki był współtwórcą porozumień Okrągłego Stołu. We wrześniu 1989 roku został powołany na urząd premiera, który sprawował do grudnia 1990 roku. Był współzałożycielem, a w latach 1991-95 przewodniczącym Unii Demokratycznej.

Był posłem na Sejm PRL III, IV i V kadencji oraz posłem na Sejm RP I, II i III kadencji w latach 1991-2001. W latach 1994-2003 był przewodniczącym Unii Wolności. Od 1992 do 1995 r. był specjalnym wysłannikiem Komisji Praw Człowieka ONZ do byłej Jugosławii. Od 2010 roku pełnił funkcję doradcy prezydenta do spraw polityki krajowej i zagranicznej. W 1995 roku został odznaczony Orderem Orła Białego.

Zawsze gdy żegnamy tak wybitne osobistości wiemy, że  zostają na zawsze, bo zostawili ślady w naszych sercach. Był on prawdziwym bohaterem naszych czasów.

Cześć jego pamięci.

Adam Szejnfeld

Poseł na Sejm RP

1 Komentarz do “Zmarł premier Tadeusz Mazowiecki”

  1. barbara mówi:

    To byl wspanialy czlowiek. nauczyciel i bohater Polski. Barbaa Bartel Radio Chicago autorka i prowadzaca program GORACA ROZMOWA TYGODNIA

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)