Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Wybitny Polak

Redaktor admin on 19 Październik, 2009 dostępny w Galeria zdjęć, Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Wybitny Polak

terazpolska

Najpierw posiedzenie Wysokiej Kapituł Konkursu „Teraz Polska” w Pałacu Belweder, a następnie zebranie członków Klubu „Teraz Polska”, jakie odbyło się w Hotelu Belweder, otworzyły kolejny sezon działalności Fundacji Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. W obu spotkaniach wziął udział sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Adam Szejnfeld, jednocześnie członek Wysokiej Kapituły. Spotkania odbyły się w dniu 16 października br.

W trakcie posiedzenia Kapituły odbyła się dyskusja nad nowymi projektami planowanymi do podjęcia przez Fundację w najbliższej edycji konkursu. Omówiono też regulaminem jej działania. Minister Adama Szejnfeld, wieloletni orędownik tego, by nagradzać nie tylko produkty, usługi, czy miasta oraz gminy, ale też ludzi, z nieukrywaną radością przyjął wiadomość, że Fundacja proponuje wprowadzić dwa nowe konkursy – „Wybitny Polak” oraz „Wybitny Polonus”.

My, w Polsce nie potrafimy odpowiednio uznawać dokonań, osiągnięć, czy nagradzać sukcesów innych Polaków. Zaszczyty i honory najczęściej oddajemy im dopiero wtedy, gdy zdobędą uznanie za granicą. Z tą złą tradycją należy skończyć. Nie ma i nie będzie Wielkiej Polski bez Wielkich Polaków, także tu w Polsce, a nie tylko za granicą – mówił minister na posiedzeniu kapituły, która ostatecznie miała rozstrzygnąć, czy podejmuje nowe projekty do realizacji. Zdecydowana większość członków poparła stanowisko ministra Adama Szejnfelda, dzięki czemu wprowadzono nowe konkursy do planu prac Fundacji.

Po Kapitule swoje posiedzenie obył Klub Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, którego gościem był wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. W swoim wystąpieniu minister Adam Szejnfeld podkreślił, że przed Polską stoją teraz ogromne wyzwania. – Musimy budować gospodarkę opartą na wiedzy. Dziś bowiem nie wystarczy konkurować tylko tanią siłą roboczą, ale coraz ważniejsze stają się innowacyjne rozwiązania, które od wielu lat promuje Fundacja „Teraz Polska” Na posiedzeniu Klubu dokonano wręczenia certyfikatów nowym członkom oraz dokonano przedłużenia certyfikatów wręczonych w latach ubiegłych – Wszyscy Ci, którzy używają znaku Teraz Polska, stają się odpowiedzialni za budowę wizerunku Polski na całym świecie. Chcę abyście mieli tego świadomość. Niesiecie bowiem barwy biało-czerwone na swoich sztandarowych produktach, na materiałach informacyjnych i promocyjnych. To zobowiązuje – dodał wiceminister.

****

“Teraz Polska” to niekomercyjny konkurs, którego zadaniem jest wyłonienie najlepszych produktów i usług, produktów lokalnych i przedsięwzięć innowacyjnych, a także gmin i miast. Laureatami Konkursu zostaje grupa produktów, usług lub gmin, które otrzymały najwięcej głosów podczas posiedzenia Kapituły Godła “Teraz Polska”. Laureaci mają prawo do używania Polskiego Godła Promocyjnego “Teraz Polska” przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia na kolejny rok, po ponownej weryfikacji poziomu jakości nagrodzonej kategorii.

Rafał Kus
asystent ministra Adama Szejnfelda

Komunikat
Biura Adama Szejnfelda
Wiceministra Gospodarki
17.10.2009r.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)