Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Rozumieć siebie, by zrozumieć innych

Redaktor admin on 17 Wrzesień, 2009 dostępny w Poezja. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

wiersze

Adam Szejnfeld dla większości ludzi znany jest przede wszystkim, jako minister, poseł, prawnik, ekonomista, twórca ustaw na rzecz rozwoju gospodarczego… Ale kim jest naprawdę, co gra w jego duszy i czy ludzie tacy jak on – prawnicy, politycy – w ogóle mają duszę? Czy w plątaninie paragrafów, liczb i wykresów może zobaczyć drugiego człowieka, czy może czuć, czy może przeżywać piękno?… Być może wybór wierszy i myśli zawartych na tej stronie ułatwią Państwu odpowiedź na te pytania.

„Wracam do siebie, by zobaczyć kim jesteś” – napisał Adam Szejnfeld – Człowiek, nawet jeśli jest samotny, to nigdy nie jest sam. By natomiast żyć z innymi, trzeba najpierw poznać samego siebie”. Kierując się tą myślą spróbujmy na chwilę zastanowić się nad własnym życiem. Zastanówmy się kim sami jesteśmy, a może szybciej i lepiej zrozumiemy, kim jest Adam Szejnfeld, który pisał – „Rozumieć siebie, znaczy rozumieć innych”.

****

Ścieżka -

Jest wąska i kręta

Zawsze

****

Idę ogrodem

Z drzew spadają czereśnie
Robią miejsce
Ptakom

Myślom moim

****

Sznurek łez
- dramat albo wzruszenie

Życie!

****

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)