Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Inżynier w spódnicy pilnie poszukiwany

Redaktor admin on 26 Lipiec, 2009 dostępny w Kobiety. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Rzeczpospolita (2009-05-12)

źródło: Artykuł

(…) Tak jak mało jest na politechnikach studentek, tak samo nikły jest udział kobiet we władzach uczelni technicznych. Tylko jedna kobieta jest rektorem politechniki – to prof. Maria Nowicka-Skowron, która zarządza Politechniką Częstochowską. Żadnej kobiety od stanowiska rektora od dziekana nie mają politechniki: Wrocławska, Koszalińska, Gdańska, Rzeszowska, Śląska, Łódzka, oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

– Kobiety powinny przestać wierzyć w stereotypową opinię, że zawody techniczne są tylko dla mężczyzn – apelowała prof. Maria Nowicka-Skowron, na marcowej inauguracji akcji w Kancelarii Premiera. Jak przełamać stereotypy? – Pytanie, czy nie powinniśmy z akcją podobną do „Dziewczyn na politechniki” wyjść też do dzieci. Powstała przecież sieć uniwersytetów dziecięcych, na których prowadzone są zajęcia z dziedzin ścisłych. Sam miałem wykład na temat, dlaczego samochód jedzie, gdzie tłumaczyłem, jakie role odgrywa tarcie, jak jest napędzana lokomotywa. Dziewczynki były tak samo zainteresowane tematem jak chłopcy – opowiada prof. Krysiński.

Renata Czeladko

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)