Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Kobiety, przedsiębiorczość, innowacje.

Redaktor admin on 15 Wrzesień, 2009 dostępny w Kobiety. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Komunikat
Biura Adama Szejnfelda
Wiceministra Gospodarki
15.09.2009r.
Kobiety, przedsiębiorczość, innowacje.
kob_gl2kob_gl1
- Kobiety w Polsce częściej zakładają nowe firmy, niż w Unii Europejskiej, ponad połowa z nich planuje też rozwój poprzez innowacje – powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld podczas konferencji „Kobiety-MSP-Multimedia”, która odbyła się 15 września br. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wiceminister Szejnfeld przypomniał, że pozycja kobiety w społeczeństwie XXI w jest coraz mocniejsza. – Dotyczy to także sfery biznesowej i naukowej, zarówno w Polsce i w Europie, jak i na całym świecie. To znak również dla właścicieli firm, aby podczas wyboru członków zarządu przedsiębiorstwa, brali pod uwagę doświadczenie i kompetencje kobiet – powiedział.
Wiceszef resortu gospodarki wymienił też inne mocne strony działających w biznesie kobiet. – Co prawda, są one bardziej zachowawcze i konserwatywne w działaniu od mężczyzn, jednak ich praca przynosi konkretne efekty – podkreślił. – Firmy prowadzone przez nie mają stabilną pozycję i długi okres działalności. Ponadto, zgodnie z badaniami opinii publicznej, prawie 55 proc. „kobiecych” firm deklaruje wprowadzenie innowacji w ciągu 2 najbliższych lat – dodał wiceminister Szejnfeld.
Przedstawił również najważniejsze statystyki dotyczące aktywności biznesowej kobiet. – 22 proc. osób rozpoczynających działalność gospodarczą w Polsce to kobiety, co plasuje je, po Francji, na drugim miejscu w Europie i daje znacznie lepszy wynik niż średnia w całej Unii Europejskiej – zauważył wiceminister Szejnfeld.
Zgodnie z danymi przedstawionymi przez wiceministra, kobiety najłatwiej osiągają sukces w mikro, małych i średnich firmach – Zasiadają one w zarządach, co trzeciej firmy sektora MSP – powiedział wiceminister Szejnfeld. – Jednak ich pozycja traci już na znaczeniu w przypadku dużych przedsiębiorstw. Tylko we władzach 6 firm notowanych na warszawskiej giełdzie są kobiety – dodał.
Zdaniem wiceministra Szejnfelda, podobnie dobre wyniki osiągają kobiety pracujące naukowo. – 40 proc. naukowców w Polsce to kobiety, stanowią one również blisko połowę naukowców ze stopniem doktora. Często jednak kobiety, które zrobiły karierę naukową, nie osiągnęły sukcesu zawodowego w zakresie stanowisk kierowniczych w polskiej nauce, o czym świadczy np. ich niewielki odsetek w składzie Polskiej Akademii Nauk – zaznaczył.
***
Konferencja „Kobiety-MSP-Multimedia” została zorganizowana przez portal kobiety.pl we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych. Spotkanie odbył się w ramach Światowych Dni Społeczeństwa Informacyjnego oraz Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacyjności.
Obok wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda w konferencji wzięli udział m.in. Lidia Adamska – członek zarządu GPW, Halina Kustosz – członek zarządu kobiety.pl oraz Aneta Wilmańska – zastępca prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Biuro Prasowe MG

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)