Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Rusza kampania przeciwko przemocy wobec kobiet

Redaktor admin on 26 Lipiec, 2009 dostępny w Kobiety. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Rzeczpospolita (02-10-2008)
źródło: Artykuł

W wyniku przemocy małżeńskiej w 2007 roku zginęło we Francji 166 kobiet, o 30 proc. więcej niż w rok wcześniej – poinformował francuski rząd, który rozpoczyna ogólnokrajową kampanię przeciwko przemocy wobec kobiet.

Sekretarz stanu ds. solidarności Valerie Letard przytacza dane, według których w 2006 roku 137 kobiet zgłosiło policji, że zostały pobite przez mężów. Badania przeprowadzone przez państwowy instytut badań nad przestępczością (OND) w latach 2005-2006 wskazują, że w ciągu tych dwóch lat 410 tys. kobiet było ofiarami przemocy fizycznej ze strony swoich mężów lub byłych mężów.

Liczby te zostały wykorzystane we francuskiej kampanii informacyjnej, która ma zachęcić ofiary i świadków przemocy wobec kobiet do reagowania na nią.

Hasłem kampanii jest: “Nie pozwól przemocy się zadomowić. Reaguj”. Obejmuje ona ogłoszenia w prasie oraz prospekty i ulotki. Kampania rusza 3 października.

Sekretarz stanu ds. solidarności podkreśla, że tylko 2 proc. kobiet, które były ofiarami agresji (stosowania przemocy, prób stosowania przemocy lub molestowania) zgłasza to policji.

W ubiegłym roku francuski rząd zainicjował trzyletni plan walki z przemocą wobec kobiet, który ma w sposób znaczący wzmocnić ich bezpieczeństwo i dać wsparcie ofiarom przemocy. Na ten cel przeznaczono w 2008 roku 10 milionów euro.

Według danych Komisji Europejskiej, w Europie ponad jedna czwarta kobiet doświadcza przemocy fizycznej. Coraz więcej krajów podejmuje walkę z tą plagą.

PAP

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)