Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

BizSpark – program wspierający startupy

Redaktor admin on 17 Lipiec, 2013 dostępny w Porady. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Dobry pomysł to podstawa niemalże każdego udanego biznesu. Jednakże często okazuje się, ze po pierwszym zachwycie przychodzi kolej na żmudną i mozolną pracę, a całkowita realizacja projektu wymaga dużych nakładów finansowych i merytorycznego wsparcia. W tym momencie dobrze jest pomyśleć o ty skąd uzyskać pomoc. Obecnie jedną z możliwości jest udział w tzw. Starup-ach. Wśród wielu propozycji za interesujący można uznać program BizSpark, który stworzyła firma Microsoft.

Istnieje wiele inicjatyw i podmiotów, które wspomagają startupy. Na pewno zaliczają się do nich fundusze venture capital i różne inkubatory, które mogą projektowi dać finansowy i merytoryczny zastrzyk. Ale na liście tej znajduje się też firma, która ze startupami się raczej nie kojarzy – Microsoft. Wielu osób, w tym także startupowców nie wie, że Microsoft przygotował specjalnie dla nich program BizSpark, który dostępny jest także w Polsce. Co prawda Microsoft nie wspiera początkujących biznesmanów funduszami, ale pozwala znacznie ograniczyć koszty we wczesnej fazie realizacji projektu.

BizSpark jest programem bezpłatnym dla startupów, które tworzą oprogramowanie czy e-usługę. Może to być więc firma wdrażająca rozwiązania SaaS, projekty desktopowe czy aplikacje mobilne. W Polsce w programie BizSpark uczestniczy już ponad 1100 firm

W BizSpark mogą wziąć udział firmy, które nie są notowane na giełdzie a ich udziałowcem nie jest Skarb Państwa –będzie to więc na pewno więcej niż 99,9 proc. wszystkich startupów. Forma prawna firmy nie ma dla Microsoft znaczenia, ważne jedynie, by na rynku istniała nie dłużej niż 5 lat a jej obrót był mniejszy niż 500 000 dolarów rocznie.

Udział w programie trwa 3 lata i w tym czasie można korzystać z oprogramowania i usług Microsoft w celu tworzenia i testowania aplikacji czy oprogramowania. Program BizSpark obejmuje:

1. Darmowy software i usługi (na liście jest ponad 600 pozycji)

2. Pomoc w marketingu produktu

3. Dostęp do szerokiego networkingu (kontakt ze specjalistami)

Wśród wielu korzyści jest także dodatkowo darmowy rok w Windows Store (normalny koszt to 99$).

Więcej informacji można uzyskać: http://www.microsoft.com/bizspark

***

Start-up – firma lub tymczasowa organizacja stworzona w celu poszukiwania modelu biznesowego, który gwarantowałby jej rozwój. Firmy te mają zwykle krotką historię, są w fazie rozwojowej i aktywnie poszukują nowych rynków.

źródło: http://dostartup.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)