Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Ja pracuję nadal!

Redaktor admin on 24 Październik, 2009 dostępny w Felietony, Felietony 2009 rok. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

sas

Nie ma dnia, żebym nie został zapytany o los ustaw, nad którymi pracowałem w rządzie w ciągu ostatnich dwóch lat. Pytają najczęściej zwykli ludzie, którzy śledzą losy naszej gospodarki. Wiele z tych ustaw miało charakter przełomowy, zwłaszcza „Pakiet na rzecz przedsiębiorczości” – zbiór zawierający obecnie ponad 30 ustaw. Jego celem była m.in. rozwój przedsiębiorczości, walka z bezrobociem i pomoc najbiedniejszym. Wspomnieć tu warto chociażby o ustawach wprowadzających domniemanie uczciwości podatników i przedsiębiorców czy upadłość konsumencką. Dzięki ustawom zawierającym nową definicję partnerstwa publiczno-prawnego możliwy stanie się w przyszłości dynamiczniejszy rozwój naszych miast.
Znacząca część moich prac poświęcona była ułatwieniu życia polskim przedsiębiorcom. Przede wszystkim tym drobnym, prowadzącym małe, często kilkuosobowe firmy. Sporo mieliśmy w Polsce głośnych bankructw wielkich przedsiębiorstw, związanych z błędnymi decyzjami urzędów lub złym prawem, ale wielokrotnie więcej było upadków małych, rodzinnych firm. Ich właściciele nie mogli liczyć na uwagę mediów, chociaż to oni stanowią o sile polskiej gospodarki. Po to, by właściciele drobnych zakładów stolarskich, osiedlowych „warzywniaków” czy innych, niewielkich form aktywności gospodarczej nie musieli walczyć o swój byt z urzędami, powstały ustawy wprowadzające chociażby ograniczenie zakresu i zasad kontroli przedsiębiorców, „jedno okienko” i „zero okienka”, czy nakaz przyjmowania wniosków i podań niekompletnych.
Ostatnie dwa lata to najbardziej pracowity okres w moim życiu, ale odczuwam prawdziwą satysfakcję, słysząc od zwykłych ludzi, drobnych rzemieślników czy sklepikarzy, że odczuwają poprawę. Wszyscy pragniemy żyć po prostu godnie i chcemy, by aparat państwa, ze swoimi licznymi urzędami, był po naszej stronie.
Niestety, wydarzenia ostatnich tygodni w sposób nieprzewidziany zakłóciły moją pracę i zablokowały szereg moich projektów. Nie zaprzestanę jednak walki o to, by Parlament przyjął kolejne, istotne ustawy. Warto tu wspomnieć o tych najważniejszych, takich jak ustawa o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców, czy ustawa o systemie racjonalizacji i konsolidacji instytucji kontrolnych w Polsce. To nie koniec prac nad kluczowymi projektami. Nasz kraj i gospodarka nie może sobie pozwolić na ich brak. Ja pracuję nadal!

Adam Szejnfeld
www.szejnfeld.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)