Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Moda na Eko

Redaktor admin on 22 Wrzesień, 2009 dostępny w Felietony, Felietony 2009 rok. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Moda na Eko

Jeszcze parę lat temu na rynku motoryzacyjnym hitem były paliwożerne terenowe samochody, a każda kobieta marzyła o dostojnym futrze. To przeszłość. Dziś bycie modnym oznacza bycie ekologicznych, a przyrodzie nie po drodze zarówno z wielkimi samochodami jak i futrami ze zwierząt. Znakiem naszych czasów jest nie tylko rezygnacja z drogich, nieekologicznych przedmiotów, ale także nowy styl życia przejawiający się w proekologicznym myśleniu podczas niemalże każdej codziennej czynności. Dlatego plastikowe reklamówki są wypierane przez torby papierowe, a segregacja śmieci stała się faktem w wielu polskich domach.
Dzięki wzajemnemu oddziaływaniu, ekologia jest ściśle powiązana z gospodarką. Obecnie niemożliwe jest przeprowadzenie żadnej większej inwestycji bez uwzględnienia wpływu na środowisko naturalne. Ekologia nie tylko warunkuje celowość inwestycji, ale także sama staje się sposobem na rozwój gospodarczy. Dzięki powstawaniu nowych oczyszczalni ścieków, gospodarstw ekologicznych pomagamy gospodarce i dajemy pracę. Oznaczenie „produkt ekologiczny” stało się gwarantem lepszej sprzedaży dla wielu produktów z niemalże każdej branży.
Abyśmy lepiej zdawali sobie sprawę z konieczności ochrony powietrza, wody, gleby i poszukiwania bezpiecznych dla środowiska sposobów uzyskiwania energii niezbędna jest edukacja wszystkich pokoleń Polaków. Najmłodsi już w szkołach uczą się jak chronić zasoby naturalne. Dla dorosłych organizowane są specjalne akcje promocyjne i imprezy, takie chociażby jak odbywający się niedawno w Złotowie 14 EcoEuroMeeting Pod tą nazwą kryje się cykl seminariów i warsztatów o ekologii, poświęcony w tym roku między innymi ograniczaniu zużycia wody i ochronie mokradeł.
Niezwykle cieszy fakt, że z roku na rok liczba uczestników EcoEuroMeeting rośnie. Trudno znaleźć region Polski, który nie byłby reprezentowany przez biorących udział w spotkaniach. Coraz liczniejsza jest także reprezentacja z zagranicy. W tym roku przyjechali miłośnicy ekologii m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Białorusi i Francji.
Nie ma i nie może być nowoczesnej gospodarki bez szacunku dla środowiska naturalnego. Czas, by ekologia przestała być kłopotliwym obowiązkiem, a stała się motorem rozwoju i częścią naszego życia. Jesteśmy to winni przyszłym pokoleniom.

Adam Szejnfeld
www.szejnfeld.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)