Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Przedświąteczne sprzątanie

Redaktor admin on 30 Grudzień, 2009 dostępny w Felietony. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

s

Rok 2009 był czasem próby dla wielu polskich rodzin. Światowy kryzys, pociągający za sobą spadek eksportu i ograniczenie akcji kredytowej przez banki, odcisnął ślad na polskiej gospodarce. Trudności odczuło w takiej sytuacji bardzo wiele osób, bardzo wiele polskich rodzin…. To zawsze jest przykre i trudne. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom rządu udało się jednak uniknąć najgorszego, zwłaszcza, jeśli popatrzymy na katastrofalne wyniki wielu naszych sąsiadów. W nadchodzącym więc roku chciałbym życzyć wszystkim polskim rodzinom, by obecne spowolnienie gospodarcze stało się wreszcie wspomnieniem, by widmo bezrobocia i codziennych trudów było już li tylko złym snem.

W roku 2010 powinniśmy trzymać też kciuki za wysiłki rządu w upraszczaniu obowiązującego prawa. Już wkrótce powinna bowiem zacząć się praca nad moją ustawą o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Nazywam ją “wielkim sprzątaniem”, bowiem, by ją przygotować przejrzałem tysiące przepisów, odbyłem setki spotkań w całej Polsce i w końcu doprowadziłem do stworzenia zmiany ponad stu ustaw. Efekt ma dotyczyć ok. pięciu milionów osób oraz ok. jednego miliona przedsiębiorców. To gigantyczne działanie przypomina więc takie wielkie, przedświąteczne sprzątanie. Ale jest ono tak duże, że zaczęło się przed obecnymi świętami i oby się zakończyło przed przyszłymi świętami Bożego Narodzenia.

Inną ustawą, którą przygotowuję na przyszły rok jest ustawa o systemie promocji polskiej gospodarki. Dzięki tej ustawie wzmocniona ma zostać konkurencyjność przedsiębiorców i polskiej gospodarki w Europie i na świecie. Stanie się to dzięki poprawie jej wizerunku wśród partnerów międzynarodowych oraz dzięki wsparciu przedsiębiorców w ich staraniach o wejście na rynki zagraniczne. Ustawa pomoże stworzyć sprawny system organizacyjny wykorzystujący możliwości i doświadczenie wielu urzędów, agencji i instytucji działających w obszarze współpracy międzynarodowej. Zapewni przedsiębiorcom wsparcie doradcze, informacyjne i szkoleniowe. Projekt ma na celu m.in. wspieranie polskiego eksportu, wzmacnianie ściągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz wspieranie polskich firm za granicą. Kluczowym elementem ustawy będzie powołanie do życia państwowej Agencji Promocji Gospodarki.

Tak, ja już mam plany na przyszły rok. A czy Państwo, nasi czytelnicy, też je macie? Chciałbym, aby rok 2010 był dla wszystkich Państwa rokiem znacznej poprawy Waszej sytuacji. Wymarzenia się więc wszystkich Państwa marzeń życzę. Życzę szczerze i z przyjaźnią.

Adam Szejnfeld
www.szejnfeld.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)