Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Uczta dla zmysłów

Redaktor admin on 4 Sierpień, 2009 dostępny w Felietony, Felietony 2008 rok, Felietony 2009 rok. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

006
Jazz, blues, muzyka klasyczna… tymi dźwiękami rozbrzmiewa nasz region tego lata. Wszyscy, którzy wciąż nie wyjechali na wakacje nie mają czego żałować. Za oknem wyjątkowo kapryśna pogoda, a na miejscu nie brakuje rozrywek. Trzeba przyznać organizatorom wydarzeń kulturalnych, że stanęli na wysokości zadania – tego lata do naszych stron ściągnęli wybitni artyści, a za nimi fani z całego kraju.
Od lat staram się regularnie bywać na prawdziwych ucztach kulturalnych, jakimi są imprezy muzyczne organizowane w naszym regionie. Z prawdziwą przyjemnością pomagałem w organizacji, więc i z radością wziąłem udział w otwarciu Master Class w Pile, będącym przeglądem muzycznym, ale i warsztatami dla młodych, utalentowanych instrumentalistów smyczkowych. Uczestnicy – młodzi muzycy z całej Polski doskonalili swój kunszt pod kierunkiem międzynarodowej sławy wirtuozów.
Cieszę się także, że ponownie zostałem poproszony o patronat nad słynnym Blues Express, który odbył się w Zakrzewie. Kolejny raz, już siedemnasty, mogliśmy pomknąć pociągiem ciągniętym przez parowóz i słuchać kapel bluesowych dających koncerty na dworcach i peronach. Poznań, Oborniki, Rogoźno, Chodzież, Piłą, Złotów, Zakrzewo, to trasa znana przez wielu bluesmanów w Polsce.
Bez wątpienia takie imprezy promują nasz region i systematycznie wzmacniają jego pozycję na kulturalnej mapie kraju. W wielu miejscowościach lato bez nich nie miałoby uroku. Doceniają to mieszkańcy, którzy mogą cieszyć się rozrywką na najwyższym poziomie, jak również drobni przedsiębiorcy, którzy dzięki przyjezdnym mogą zwiększyć swoje obroty. Miejscowość, która jest gospodarzem zyskuje dzięki wzmacnianiu swojej marki w regionie i kraju.
Przy organizacji takich imprez warto współpracować z innymi miastami, by wspólnie ustalać kalendarz najbardziej znaczących wydarzeń. Bez tego łatwo o organizację bliźniaczych wydarzeń w punktach położonych blisko siebie. To marnotrawstwo cennych środków przy braku gwarancji na sukces. Na szczęście doskonale rozumie to większość organizatorów imprez kulturalnych z naszego regionu i od lat na bieżąco kontaktuje się z innymi miejscowościami by stworzyć atrakcyjną i wyjątkową ofertę.
Jako stały bywalec imprez muzycznych w naszym regionie gorąco zachęcam do uczestniczenia w możliwie największej liczbie z nich. Zapewniam, że osoby, które zdecydują się na przybycie na lokalne „uczty” muzyczne nie będą zawiedzione. Tych, którzy jeszcze się wahają ostrzegam, że muzyczne lato skończy się szybko, a następna okazja, by bez wielkich nakładów uczestniczyć w wydarzeniu kulturalnym z najwyższej półki trafić się może dopiero za rok.

Adam Szejnfeld
www.szejnfeld.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)