Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

78 rocznica jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Warszawy.

Redaktor admin on 22 Lipiec, 2020 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Mija 78 lat od jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Warszawy.

22 lipca 1942 roku Niemcy rozpoczęli deportację mieszkańców warszawskiego getta do obozu zagłady w Treblince. Codziennie z odjeżdżały pociągi z upchniętymi w bydlęcych wagonach ludźmi, którzy wkrótce mieli zginąć w komorach gazowych.

Cała akcja pochłonęła od 275 do 310 tys. ofiar. Przestała istnieć największa żydowska społeczność w Europie.

Od 2012 r. w każdą rocznicę rozpoczęcia wywózki ulicami Warszawy przechodzi Marsz Pamięci.

Zaczyna się zawsze na dawnym Umschlagplatzu gdzie podąża się symboliczną trasą „od śmierci do życia”, pokonując drogę w odwrotnym kierunku niż ofiary Holocaustu.

W tym roku sytuacja nie pozwala na zorganizowanie corocznego marszu pamięci w takiej formie jak dotychczas. Przez 2 miesiące od 22 lipca do 21 września – każdy będzie mógł indywidualnie i w dogodnym dla siebie momencie przejść wyznaczoną trasę.

#PowstanieWGetcieWarszawskim #Getto #Warszawa #StopFaszyzmowy #iiwojnaświatowa  #Żydzi #Pogrom #antysemityzm #Holokaust #Auschwitz #Zagłada #NigdyWięcej #Pamiętamy #BezNienawisci #WeRemember #HolocaustRemembranceDay #wwii #IIWŚ #history #nienawiść #demokracja #historia

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)