Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Dożynki, dożynki

Redaktor admin on 3 Wrzesień, 2012 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Przełom sierpnia i września to tradycyjny okres dożynek w Polsce. Zwyczaj ten, praktykowany jeszcze przez Słowian i plemiona bałtyckie, w różnych stronach Polski określany był jako wyżynki, obrzynki, wieniec, wieńcowe, okrężne. 2 września br. odbyły się Dożynki Powiatowo – Gminne Powiatu Pilskiego oraz Chodzieskiego. Tegoroczne uroczystości obfitowały w liczne atrakcje i przyciągnęły wielu gości, a wśród nich najważniejsi byli sami rolnicy, którzy świętowali tegoroczne zbiory.

Dożynki  powiatu pilskiego odbyły się we wsi Rzadkowo w gminie Kaczory. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele p.w. Matki Boskiej Anielskiej. Po zakończonej mszy, rozpoczął się korowód dożynkowy, który zatrzymał się na placu przy Wiejskim Domu Kultury. Tu odbyło się oficjalne rozpoczęcie dożynek. Następnie uczestnicy mogli obejrzeć program rozrywkowy w wykonaniu Iwony Niedzielskiej oraz Marka Mality, a także wysłuchać koncertu zespołu „HAKUNA MATATA”. Na zakończenie odbyła się tradycyjna zabawa dożynkowa.

Dożynki dla powiatu chodzieskiego odbyły się natomiast w Margoninie. Po tradycyjnej mszy świętej korowód dożynkowy przeszedł ulicami miasta, aby zatrzymać się  na stadionie miejskim, gdzie po części oficjalnej imprezy uczestnicy zapoznali się z programem artystycznym przygotowanym przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Margoninie. Podczas zabawy dożynkowej nie zabrakło również licznych atrakcji dla najmłodszych.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)