epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Dzisiaj dziewczynki, jutro liderki!

Redaktor admin on 11 Październik, 2017 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Dzisiaj dziewczynki należy kształcić, aby „jutro” stawały się liderkami walki nie tylko o swoje prawa, ale i prawa do równości oraz szacunku dla wszystkich ludzi – mówi europoseł Adam Szejnfeld

Międzynarodowy Dzień Dziewcząt (ang. International Day of the Girl Child) to coroczne święto obchodzone 11 października, ustanowione w 2011 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, które ma na celu przybliżenie społeczeństwu szczególnych wyzwań, przed jakimi stoją dziewczęta na całym świecie.

Według Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF), co 10 minut gdzieś na świecie jedna nastolatka ginie w wyniku przemocy seksualnej i fizycznej.

“W społecznościach, gdzie praktyka ta jest powszechna, poślubienie dziewczynki jest częścią norm i postaw społecznych, które odzwierciedlają jej niską wartość jako człowieka” – mówi Anju Malhotra, która zajmuje się w UNICEF kwestiami równości płci i praw kobiet.

Co roku, 11 października w Międzynarodowy Dzień Dziewcząt, ONZ apeluje o to by dziewczynki na całym świecie miały prawo do bycia zadbanym emocjonalnie i intelektualnie dzieckiem, a nie potencjalną lub realną żoną, obiektem seksualnym czy jednostką walczącą o przetrwanie. Skala problemu związanego z takim myśleniem o dziewczynkach jest ogromna – w Afganistanie, Nigerze, RPA, Indiach, Somalii czy Jemenie. Co 7 sekund za mąż wydawana jest dziewczynka, która nie ukończyła 15 roku życia.

Dzisiaj dziewczynki należy kształcić, aby „jutro” stawały się liderkami walki nie tylko o swoje prawa, ale i prawa do równości oraz szacunku dla wszystkich ludzi – mówi europoseł Adam Szejnfeld

Więcej informacji można znaleźć na stronie UNICEF:
http://www.un.org/en/events/girlchild/

#Równość #PrawaKobiet #Kobiety #Równouprawnienie #Wolność#Demokracja #PrawaCzłowiek #UEdlaPolski #EPP #EPL#ParlamentEuropejski #UE #PlatformaObywatelska

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)