Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Europejska Nagroda Obywatelska dla WOŚP!

Redaktor admin on 8 Czerwiec, 2018 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Na wniosek delegacji PO-PSL, w tym europosła Adama Szejnfelda, Parlament Europejski zadecydował o przyznaniu Europejskiej Nagrody Obywatelskiej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Europejska Nagroda Obywatelska przyznawana jest obywatelom, grupom, stowarzyszeniom lub organizacjom, które wykazały się wyjątkową działalnością w konkretny sposób odzwierciedlającą europejskie wartości czy też w ponadnarodową współpracę kulturalną przyczyniającą się do umocnienia ducha europejskiego.

Tylko w 2018 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała aż 126 milionów złotych. Środki te zostaną wykorzystane na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Sukcesy Orkiestry rosną z roku na rok, podobnie jak zasięg – w tym roku fundacja koncertowała m.in. w Chinach. Fundacja cieszy się również zasłużoną popularnością. Według przeprowadzonych przez Kantar Millward Brown badań opinii publicznej w 2016 roku, aż 97% Polaków zna WOŚP chociażby ze słyszenia, a 80% ankietowanych ufa, iż powierzone fundacji pieniądze wykorzystywane są w sposób rzetelny i odpowiedzialny, o czym można łatwo przekonać się czytając dokładne rozliczenia finansowe fundacji.

Wśród tegorocznych polskich laureatów Europejskiej Nagrody Obywatelskiej znalazło się również Forum Żydów Polskich, które działa przede wszystkim z myślą o polskich Żydach i Polakach, którzy zainteresowani są życiem, kulturą, religią i historią Żydów. Nagrodę otrzymała także Pani Alicja Szatkowska – działaczka społeczna związana ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miliczu.

Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 9 października br. w Brukseli.

#WOŚP #Owsiak #JurekOwsiak#Siema #Pomagamy #WsiepramWOŚP #WOŚP2018 #OrganizacjePozarządowe #NGO #EUdlaPolski #PolskaWUE #PolskaWEuropie #Zostajemy #PolacyZaUE #PolesForEU #MyChcemyUnii #KomisjaEuropejska #Strasburg #Bruksela #ParlamentEuropejski #UE #UniaEuropejska #EPP #EPL #PlatformaObywatelska #PO #AdamSzejnfeld #Wielkopolska

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)