Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Po równo w Sejmie?

Redaktor admin on 23 Grudzień, 2009 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

minister-adam-szejnfeld-i-prezydent-henryka-bochniarz

Kongres Kobiet w dniu 21 grudnia 2009 roku przekazał na ręce Marszałka Sejmu RP 120.000 podpisów złożonych pod projektem ustawy o parytetach płci na listach wyborczych. Marszałek Bronisław Komorowski zapewnił, iż sejmowe prace nad projektem ustawy rozpoczną się już w lutym przyszłego roku.

Zamysłem akcji rozpoczętej 14 października było zebranie 100.000 podpisów pod projektem ustawy, której celem jest wprowadzenie parytetu 50% udziału kobiet i 50% udziału mężczyzn na listach wyborczych do Sejmu RP, Parlamentu Europejskiego oraz rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich.

„Dostrzegam potrzebę stworzenia dodatkowego mechanizmu, który będzie wspierał kobiety w życiu politycznym i umocni ich pozycję w społeczeństwie. Czy będzie to wnioskowany parytet 50% na 50%, czy też może tzw. kwotowanie okaże się po parlamentarnych pracach w przyszłym roku. Ja trzymam kciuki za inicjatywę kobiet – mówi Adam Szejnfeld.

Poseł Adam Szejnfeld od lat wspiera inicjatywy wzmocnienia statusu kobiet w nowoczesnym społeczeństwie, szczególnie w biznesie. Jest organizatorem wielu ogólnopolskich konferencji poświeconych temu zagadnieniu, prowadzi stronę internetową o kobietach, uczestniczy także w bardzo wielu inicjatywach realizowanych na tę rzecz, a organizowanych przez inne osoby i podmioty.

Propozycję wyrównywania szans kobiet w życiu politycznym poparło wiele znanych osób, przedstawicieli sztuki, kultury, nauki czy polityki m.in.: Prezydent RP – Lech Kaczyński, Premier Donald Tusk, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego – Jerzy Buzek, a także Krystyna Janda, Grzegorz Miecugow, Michał Boni, Jerzy Owsiak czy Zbigniew Hołdys. Pod listami poparcia za inicjatywą Kongresu Kobiet podpisał się także poseł Adam Szejnfeld.

****

Wprowadzenie parytetów na listach wyborczych jest głównym postulatem Kongresu Kobiet, który odbył się w czerwcu 2009 roku w Warszawie. Kongres Kobiet Polskich jest społeczną inicjatywą zrzeszającą osoby indywidualne, organizacje pozarządowe, przedstawicielki biznesu, polityki, świata nauki, sztuki, samorządów, związków zawodowych, związków pracodawców oraz wiele innych.

Milena Jarzyna-Maliszewska
asystentka posła Adama Szejnfelda
www.szejnfeld.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)