Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Polska podskoczyła w rankingu wolności ekonomicznej jak żaden inny kraj!

Redaktor admin on 21 Styczeń, 2010 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

polska-gora

Polska znów rośnie w rankingach jak na drożdżach! Dokonaliśmy największego skoku w rankingu wskaźnika wolności ekonomicznej spośród 20 największych gospodarek świata – wynika z najnowszego raportu, publikowanego corocznie przez Heritage Foundation. Ranking Heritage Foundation jest bardzo ważną informacją dla analityków ekonomicznych na całym świecie i jedną z najistotniejszych wskazówek dla inwestorów i finansistów.

Polska awansowała w rankingu Heritage Foundation z 82 na 71 miejsce rankingu. Wskaźnik wolności ekonomicznej naszego kraju wzrósł o 2,9 pkt. do 63,2 pkt. W przypadku lidera rankingu, którym niezmiennie jest Hongkong, wynosił on 89,7 pkt. Warto jednak zwrócić uwagę, że tak wielkiego skoku w rankingu jak Polska w ciągu ostatniego roku, nie osiągnął żaden kraj w ciągu 14 lat, od kiedy fundacja sporządza ranking. Poziom wolności gospodarczej mierzony jest w rankingu m.in. według: ochrony własności prywatnej, stóp podatkowych, interwencji rządu w gospodarke, polityki walutowej, fiskalnej i handlowej, korupcji.

Heritage Foundation to jedna z najbardziej wpływowych konserwatywnych think tanków na świecie. Jest związana z Partią Republikańską USA. Jej misja obejmuje “formułowanie i promocję konserwatywnego punktu widzenia opartego na zasadach wolnego rynku, ograniczonego rządu, wolności indywidualnej, tradycyjnych amerykańskich wartościach oraz bezpieczeństwa narodowego.” Do zakresu jej badań i analiz zalicza się: stosunki międzynarodowe, polityka krajowa USA, przygotowywanie zmian i propozycji systemowych korzystnych dla USA, z zakresu m.in. gospodarki, finansów publicznych, systemu ubezpieczeń, służby zdrowia, edukacji.

 

Źródło: www.platforma.org

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)