Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Sukcesy Polaków na Paraolimpiadzie

Redaktor admin on 5 Wrzesień, 2012 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Podczas XIV paraolimpiady Polacy zdobyli już 17 medali. Pięć złotych, siedem srebrnych oraz pięć brązowych to dotychczasowy dorobek reprezentantów Polski. We wtorkowy wieczór w ciągu kilkunastu minut srebrne medale wywalczyli Mateusz Michalski i Daniel Pek, a brązowe: Rafał Korc i Marta Markowska.

W finałowym biegu na 1500 m zawodników z lekką niepełnosprawnością intelektualną drugie miejsce zajął Pek, a trzecie Korc. Brąz w szermierce na wózkach zdobyła Makowska. Wcześniej Janusz Rokicki był drugi w pchnięciu kulą w gronie zawodników z amputowanymi nogami, a Milena Olszewska zajęła trzecie miejsce w strzelaniu z łuku klasycznego.

Nowym „Złotkiem” możemy nazwać również Natalię Partykę, która zdobyła trzeci raz z rzędu złoty medal na Igrzyskach Paraolompijskich w tenisie stołowym.

Dziękujemy wszystkim medalistom i jesteśmy przekonani, że będzie ich znacznie więcej.