Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

60 lat Traktatów Rzymskich

Redaktor admin on 20 Marzec, 2017 dostępny w Wywiady. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Euroactive.pl

60 lat Traktatów Rzymskich

1.       Co zawdzięczamy Unii Europejskiej?

Dzięki Unii Europejskiej nasze życie jest o wiele łatwiejsze. Gdyby na przykład nie strefa Schengen ze swobodą przemieszczania się oraz znaczny spadek cen za roaming, każdy wyjazd za granicę byłby kosztowną udręką. Co ważniejsze, to działanie wspólnego rynku, który każdego dnia przynosi realne korzyści ponad 500 milionom europejskich konsumentom. To właśnie dzięki naszemu udziałowi w europejskim przedsięwzięciu jesteśmy dzisiaj na tak dobrym poziomie rozwoju, a Polska stała się modelowym przykładem, jak za pomocą funduszy europejskich można świetnie modernizować własny kraj. Przede wszystkim jednak, to co udało się osiągnąć na Starym Kontynencie w ostatnich dekadach, to bezprecedensowy przykład międzynarodowej współpracy, zrozumienia i tolerancji. Unia Europejska to fundament rozwoju i ostoja pokoju!

2.       Czy UE wymaga przemian? A jeśli tak – dlaczego i jakich – a także, co owe zmiany mają nam przynieść?

Unia znalazła się „na zakręcie”. Jest obecnie bodaj w najgorszej sytuacji od swojego powstania. Trawiona bolączkami wewnętrznymi i zagrożeniami zewnętrznymi musi postawić na odnowienie. W interesie Polski leży współdziałanie na rzecz jej uzdrowienia. W przeciwieństwie bowiem do haseł głoszonych przez siły antyeuropejskie, bezpieczną przyszłością dla Europy nie jest jej likwidacja, ale odwrotnie, wzmocnienie poprzez pogłębienie integracji. W przeciwnym razie wszyscy razem wypadniemy „na wirażu”, na którym się znaleźliśmy, a oddzielne państwa narodowe zostaną ponownie, jak w przeszłości, narażone na konflikty gospodarcze, religijne i w końcu być może i militarne. Wtedy nie skończy się Unia, ale skończy się Europa! 

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)