Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Blues Express

Redaktor admin on 1 Październik, 2009 dostępny w Promocja. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Blues Express, to festiwal muzyki bluesowej i bluesowy pociąg, od kilkunastu lat, łączący Poznań, stolicę Wielkopolski z Zakrzewem – jedyną bluesową wioską w Polsce.

Na jedną noc dwutysięczna miejscowość staje się kilkunastotysięczną stolicą polskiego bluesa. Parowym pociągiem tysiące bluesowych fanów, przemierzając Wielkopolskę, uczestniczy w niecodziennym wydarzeniu. Na dworcach PKP w Poznaniu, Rogoźnie, Chodzieży, Pile, Krajence, Złotowie i Zakrzewie, podczas przejazdu pociągu, grają zespoły bluesowe. Aby nie zabrakło bluesowych dźwięków, podczas jazdy, w pociągu przygotowano dwie sceny: specjalny wagon muzyczny, gdzie brzmi elektryczny blues band oraz akustyczny wagon barowy.

Pociąg w południe wyrusza z Poznania, w koncertową trasę, do Zakrzewa, gdzie finałem podróży jest otwarty, bezpłatny, plenerowy koncert nad Jeziorem Proboszczowskim. W Festiwalu udział bierze corocznie czołówka polskiego bluesa, a także zaproszeni muzycy z USA i całej Europy. Piknikowa atmosfera naturalnego, leśnego amfiteatru przyciąga nie tylko fanów bluesa, ale także miłośników kolei. Ponad 10 tysięcy uczestników biorących udział w festiwalu po zakończeniu koncertu, nad ranem, ma możliwość wrócić do Poznania parowym składem.

Więcej informacji na stronie www.bluesexpress.pl

Zdjęcia: Magdalena Grzona

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)