Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Sebastian Czaja

Redaktor admin on 7 Październik, 2009 dostępny w Promocja. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Sebastian Czaja
Urodził się 26 stycznia 1992 roku w Pile. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku siedmiu lat. Obecnie jest uczniem klasy piątej w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Henryka Wieniawskiego (Szkoła Talentów) w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. Gry na skrzypcach uczy się u profesor Jadwigi Kaliszewskiej oraz u profesora Bartosza Bryły, pracowników Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.
Brał udział w krajowych i zagranicznych kursach prowadzonych przez takich artystów jak: Bartłomiej Nizioł, Jadwiga Kaliszewska, Konstanty Andrzej Kulka, Bartosz Bryła, Tatiana Liberowa, Grigorij Zhyslin, Victor Pikajzen, Oleg Kaskiv, Igor Keller, Matthias Enderle, Alberto Lysy.
Sebastian Czaja zdobywał liczne nagrody na wielu konkursach skrzypcowych, między innymi:
• III nagroda na Wielkopolski Konkurs Wykonawczy w Poznaniu (2000)
• II nagroda na Wielkopolski Konkurs Wykonawczy w Poznaniu (2001)
• II nagroda na Wielkopolski Konkurs Wykonawczy w Poznaniu (2002)
• I nagroda na XXIX Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim w Zielonej Górze (2003)
• I nagroda na II Międzynarodowym Konkursie „Gradus ad Parnassum” w Kownie na Litwie (2004)
• III nagroda na 47. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Jaroslava Kociana w Usti nad Orlici w Czechach (2005)
• II nagroda na XXIX Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim w Zielonej Górze (2006)

W sierpniu 2004 roku podczas Kursu Mistrzowskiego „Salony u Mistrza – w stronę Artura Rubinsteina” w Bydgoszczy otrzymał od profesora Konstantego Andrzeja Kulki stypendium za „osobowość artystyczną”. W grudniu 2005 roku Sebastian został nagrodzony przez Prezydenta Piły nagrodą „ Za szczególne osiągnięcia krajowe i międzynarodowe w grze na skrzypcach”, został też „Człowiekiem Roku” Wielkopolski Północnej w dziedzinie „Kultura”. W 2007 roku został uhonorowany Dyplomem „Magna Cum Laude”, przyznanym przez wielkopolską muzyczną lożę honorową w uznaniu za odniesione sukcesy na krajowych i międzynarodowych konkursach skrzypcowych. W lipcu 2009 roku Sebastian był uczestnikiem Summer International Menuhin Music Academy. Podczas Summer International Menuhin Music Academy Sebastian otrzymał propozycję studiowania w Menuhin Music Academy w Bernie oraz mistrzowskich lekcji u Maestro Alberto Lysy’ego dyrektora artystycznego International Menuhin Music Academy.

Jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci oraz Fundacji Pomocy Młodym Talentom Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. W 2009 roku został stypendystą programu stypendialnego dla wybitnie uzdolnionych „Młoda Polska”. Jest rekomendowany przez posła Adama Szejnfelda, wiceministra gospodarki.

Skrzypek koncertował w kraju i za granicą, m.in. w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w Łazienkach Królewskich w Warszawie, a za granicą: w Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Czechach i na Litwie.
Sebastian Czaja gra na XVII- wiecznych skrzypcach Mathiasa Klotza I.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)