Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Zapraszamy do krainy kanału elbląskiego

Redaktor admin on 2 Listopad, 2010 dostępny w Promocja. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Kraina Kanału Elbląskiego to tereny leżące w północno-wschodniej Polsce, rozciągające się od Elbląga po Iławę i Ostródę, stanowią jeden z atrakcyjniejszych turystycznie rejonów Europy. Piękno krajobrazu, zabytki oraz niezliczone dziewicze zakątki przyrody stanowią magnes przyciągający w te okolice turystów z całego świata.

Osią łączącą wszystkie ciekawe miejsca na tym obszarze jest Kanał Elbląski.

Ta perła regionu Warmii i Mazur – przyciąga rokrocznie ponad 50 tysięcy turystów.

Urządzenia pracujące na Kanale działają w swojej niezmienionej postaci od 150 lat. Inżynier odpowiedzialny za budowę Kanału – Georg Jakob Steenke – umożliwił połączenie jeziora Druzno z akwenami znajdującymi się na południe od Elbląga. Różnica poziomów wody wynosi prawie 100 metrów. Pokonywana jest ona dzięki unikatowemu systemowi pochylni w Całunach Nowych, Jeleniach, Oleśnicy, Kątach, Buczyńcu oraz dzięki 4 śluzom. Obecnie Kanał Elbląski to najdłuższy szlak kanałowy w Polsce o łącznej długości 151 km.

A to dopiero początek atrakcji, jakie ma do zaoferowania Kraina Kanału Elbląskiego. Jest to obszar niezwykle atrakcyjny dla wodniaków. Tu można odbyć rejs statkiem pasażerskim, łodzią żaglową czy kajakiem. Rozpoczynając rejs na najdłuższym jeziorze w Polsce – Jeziorku, można popłynąć do Miłomłyna i Ostródy, gdzie warto spróbować swoich sił na nartach wodnych, skorzystać z Aquaparku lub wybrać się w dalszą podróż w kierunku Elbląga, rezerwatu jeziora Druzno, a następnie Zalewu Wiślanego gdzie na rowerzystów czeka ponad 600 kilometrów szlaków rowerowych.

Przyjemnie spędzą tu czas nie tylko miłośnicy aktywnego wypoczynku. Wiele spokojnych i cichych miejsc o uzdrowiskowym klimacie zapewni odpoczynek od codziennego zgiełku i szybkiego tempa życia.

Turyści piesi mogą skorzystać z licznych ścieżek i szlaków wytyczonych wśród lasów i łąk, gdzie zlokalizowanych jest wiele miejsc godnych uwagi każdego globtrotera. Zabytki kultury, historii oraz natury są bardzo dobrze oznakowane. Dogodne połączenia kolejowe, drogowe i wodne z Elblągiem, Ostródą oraz Iławą dają wiele możliwości zaplanowania zwiedzania Krainy w bardzo elastyczny sposób.

Kraina Kanału Elbląskiego oddaje do dyspozycji swoim gościom ośrodki wypoczynkowe, kompleksy SPA, hotele, pensjonaty, gospodarstwa turystyczne oraz pola namiotowe z wypożyczalniami wszelkiego rodzaju sprzętu turystycznego. Każdy znajdzie tu coś dla siebie o każdej porze roku. Tych miejsc nie można pominąć planując zarówno długi urlop, jak i weekendowy wypoczynek – zapraszamy !

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)