Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

28 lat temu zlikwidowano w Polsce cenzurę!

Redaktor admin on 11 Kwiecień, 2018 dostępny w Różności, Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.


11 kwietnia 1990 roku, Sejm uchwalił ustawę, która likwidowała Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk czyli cenzurę. Była to jedna z najważniejszych instytucji w PRL, która działała od 1946 roku i kontrolowała praktycznie wszystkie informacje przeznaczone do rozpowszechnienia. Nawet ogłoszenia, zawiadomienia, nekrologi i plakaty. Podlegały jej także zakłady poligraficzne i kserograficzne czy wytwarzające stemple.

Likwidacja cenzury była ważnym etapem odzyskiwania wolności w odradzającej się Polsce. Miejmy nadzieję, że obecnie rządzący w swoich działaniach ponownie nie wprowadzą jej oficjalnie.

#Wolność #Demokracja #Solidarność #Szacunek #Polityka #Polska #Polacy #PolskaObywatelska #PaństwoPiS #AntyPiS #Zle2Lata #ZłaZmiana #WolneSądy #WolneWybory #WolnePaństwo #Konstytucja #PrawaObywatelskie #Obywatele #RacjonalnaPolska #PlatformaObywatelska #NewsPlatforma #ParlamentEU #AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)