Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

BLUES EXPRESS 2015

Redaktor admin on 3 Lipiec, 2015 dostępny w Blues Express, Promocja, Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Blues Express - parowy pociąg łączący stolicę Wielkopolski z Zakrzewem – jedyną bluesową wioską w Polsce.

Na jeden dzień w roku dwutysięczna miejscowość staje się stolicą bluesa. Parowym pociągiem tysiące bluesowych fanów przemierzając Wielkopolskę uczestniczy w niecodziennym wydarzeniu. Na kolejnych przystankach pociągów zaplanowano bluesowe koncerty. W ten sposób na kolejnych stacjach zagra kilkanaście bluesowych zespołów. Aby nie zabrakło bluesowych dźwięków, podczas jazdy w pociągach przygotowano dwie sceny: specjalny wagon pocztowy, gdzie zabrzmi elektryczny blues band oraz akustyczny wagon barowy.

Pociąg w południe wyruszy w koncertową trasę do Zakrzewa, gdzie finałem podróży jest otwarty plenerowy koncert nad Jeziorem Proboszczowskim. Piknikowa atmosfera naturalnego amfiteatru przyciąga nie tylko fanów bluesa, ale także miłośników kolei. Kilka tysięcy uczestników biorących udział w festiwalu po zakończeniu koncertu nad ranem może wrócić do Poznania i innych miejscowości parowym, bluesowym składem.

Impreza rozpocznie się w dniu 10  lipca 2015roku o godz. 18:30 plenerowym koncertem na pilskim Deptaku. Koncert ma charakter otwarty, będzie to symboliczna inauguracja festiwalu oraz zapowiedź tego, co będzie miało miejsce następnego dnia.

11 lipca - bluesowa ciuchcia - prowadzona przez parowóz rozpocznie swój bieg w Poznaniu. Na kolejnych stacjach w Poznaniu, Rogoźnie, Chodzieży, Pile, Krajence, Złotowie i Zakrzewie zabrzmią bluesowe koncerty. Na peronach przygotowane będą sceny wyposażone w pełne nagłośnienie. Dworcowe koncerty na trasie Blues Expressu cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców miast leżących na muzycznym szlaku. Blues rozbrzmiewa również w pociągu, w specjalnie do tego przygotowanych miejscach - wagonie pocztowym i wagonie restauracyjnym Wars oraz w pozostałych wagonach, wykonywany także przez pasażerów.

Po przyjeździe pociągów do Zakrzewa publiczność przenosi się nad Jezioro Proboszczowskie gdzie w naturalnie ukształtowanym, leśnym amfiteatrze potrwa ośmiogodzinny otwarty koncert. Początek o godz. 20:00. Tutaj odbędzie się najbardziej oczekiwany i cieszący się największą frekwencją publiczności - koncert finałowy Blues Expressu. Miejscem centralnym jest estrada, na której co godzina zmieniać się będą bluesowe gwiazdy. W koncercie swój udział  zapowiedziała czołówka europejskiej i polskiej sceny bluesowej.

Koncert potrwa do ok. godz. 3.30  rano. O godz. 3.30 bluesowy pociąg -ruszy w drogę powrotną do Poznania. Udział w festiwalu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich, dzięki czemu festiwal zyskuje rodzinno - piknikowy charakter.

Poniżej przedstawiamy rozkład jazdy Pociągu Blues Express:

Stacja Przyjazd Odjazd Koncert
Poznań Dworzec Letni 13:15 NADMIAR
Rogoźno Wlkp. 14:05 14:55 RIDERS
Chodzież 15:24 16:44 JAROMI ZEZ EKOM
Piła Gł. 17:0 17:55 EAST EARTH BAND
Krajenka 18:18 18:52 ADAM BARTOŚ BLUES BAND
Złotów 19:02 19:32 HOT LIPS
Zakrzewo 19:42 SIDE ROAD

Odjazd pociągu z Zakrzewa w dniu 12 lipca 2012r.

Stacja                                    Przyjazd              Odjazd

Zakrzewo                                         –                  3:30

Złotów                                            3:43                3:45

Krajenka                                  3:57                 3:59

Piła                                                    4:30                6:00

Chodzież                                           6:26                6:27

Rogoźno                                           7:05                7:08

Oborniki Wlkp .                             7:24                7:24

Oborniki Wlkp. M                          7:26               7:29

Poznań Główny                               8:03

Info dot. przejazdu pociągiem:

• Można zakupić bilety zgodnie z przysługującymi ulgami ustawowymi.

• Bilety na przejazd pociągiem BLUES EXPRESS będą dostępne w sprzedaży na 30 dni przed terminem kursowania pociągu.

• Sprzedaż biletów będą prowadzić kasy biletowe na stacjach: Poznań Gł., Oborniki Wlkp. Miasto, Rogoźno Wlkp., Chodzież, Piła Gł., Krajenka i Złotów.

• Bilety będzie można również nabywać w Internetowym Systemie Sprzedaży.

Więcej informacji na stronie: http://www.bluesexpress.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)