Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

XX BLUES EXPRESS

Redaktor admin on 11 Lipiec, 2012 dostępny w Blues Express, Promocja. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

XX BLUES EXPRESS

13 – 14 lipca 2012

Blues Express - parowy pociąg łączący stolicę Wielkopolski z Zakrzewem – jedyną bluesową wioską w Polsce.

Na jeden dzień w roku dwutysięczna miejscowość staje się stolicą bluesa. Parowym pociągiem tysiące bluesowych fanów przemierzając Wielkopolskę uczestniczy w niecodziennym wydarzeniu. Na kolejnych przystankach pociągów zaplanowano bluesowe koncerty. W ten sposób na kolejnych stacjach zagra kilkanaście bluesowych zespołów. Aby nie zabrakło bluesowych dźwięków, podczas jazdy w pociągach przygotowano dwie sceny: specjalny wagon pocztowy, gdzie zabrzmi elektryczny blues band oraz akustyczny wagon barowy.

Pociąg w południe wyruszy w koncertową trasę do Zakrzewa, gdzie finałem podróży jest otwarty plenerowy koncert nad Jeziorem Proboszczowskim. Piknikowa atmosfera naturalnego amfiteatru przyciąga nie tylko fanów bluesa, ale także miłośników kolei. Kilka tysięcy uczestników biorących udział w festiwalu po zakończeniu koncertu nad ranem może wrócić do Poznania i innych miejscowości parowym, bluesowym składem.

Impreza rozpocznie się w dniu 13 lipca 2012 roku o godz. 20:00 plenerowym koncertem w parku na wyspie w centrum Piły. Koncert ma charakter otwarty, będzie to symboliczna inauguracja festiwalu oraz zapowiedź tego, co będzie miało miejsce następnego dnia.

14 lipca - bluesowa ciuchcia - prowadzona przez parowóz rozpocznie swój bieg w Poznaniu. Na kolejnych stacjach w Poznaniu, Rogoźnie, Chodzieży, Pile, Krajence, Złotowie i Zakrzewie zabrzmią bluesowe koncerty. Na peronach przygotowane będą sceny wyposażone w pełne nagłośnienie. Dworcowe koncerty na trasie Blues Expressu cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców miast leżących na muzycznym szlaku. Blues rozbrzmiewa również w pociągu, w specjalnie do tego przygotowanych miejscach - wagonie pocztowym i wagonie restauracyjnym Wars oraz w pozostałych wagonach, wykonywany także przez pasażerów.

Po przyjeździe pociągów do Zakrzewa publiczność przenosi się nad Jezioro Proboszczowskie gdzie w naturalnie ukształtowanym, leśnym amfiteatrze potrwa ośmiogodzinny otwarty koncert. Początek o godz. 19:00. Tutaj odbędzie się najbardziej oczekiwany i cieszący się największą frekwencją publiczności - koncert finałowy Blues Expressu. Miejscem centralnym jest estrada, na której co godzina zmieniać się będą bluesowe gwiazdy. W koncercie swój udział  zapowiedziała czołówka europejskiej i polskiej sceny bluesowej.

Koncert potrwa do ok. godz. 3.30 rano. O godz. 2.50 bluesowy pociąg -ruszy w drogę powrotną do Poznania. Udział w festiwalu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich, dzięki czemu festiwal zyskuje rodzinno - piknikowy charakter.

Poniżej przedstawiamy rozkład jazdy Pociągu Blues Express:

Stacja Przyjazd Odjazd Koncert
Poznań Gł. 13:18 Burnin Hearts
Rogoźno Wlkp. 14:16 14:46 Easy Rider & Bogdan Szweda
Chodzież 15:24 15:30 ze względu na remont dworca – bez koncertu
Piła Gł. 15:54 17:39 After Blues
Krajenka 18:10 18:50 Robert Kordylewski Blues Band
Złotów 19:02 19:27 Bez Wat
Zakrzewo 19:39 Tres Hombres

Odjazd pociągu z Zakrzewa w dniu 15 lipca 2012r.

Stacja Przyjazd Odjazd
Zakrzewo 02:50
Piła 03:31 04:12
Poznań 06:36

Bilety do nabycia w kasach biletowych:

Poznań Główny:

- kasa nr 14 (stary dworzec)

- kasa nr 04 (nowy dworzec)

Piła Główna

- kasa biletowa

Zakrzewo Złotowskie

- na stoisku w trakcie festiwalu

Więcej informacji na stronie http://www.bluesexpress.pl/index.php.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)