Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Jesteśmy Wszędzie. Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca

Redaktor admin on 8 Marzec, 2018 dostępny w Różności. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Od Rosario po Puławy, od Wrocławia po Canberrę – kobiety ze Strajku Kobiet chcą pokazać, że są wszędzie.  8 marca na cały świecie odbędą się pikiety, demonstracje, happeningi, akcje edukacyjne, flaszmoby, spacery herstoryczne, debaty i koncerty. W Polsce i w 50 krajach świata, w ramach II Międzynarodowego Strajku Kobiet #8M kobiety chcą pokazać ich siłę i solidarność.

#8M jest dla nas bardzo istotny ze względów solidarnościowych, natomiast w naszych warunkach traktujemy go jako wstępną mobilizację przed ostatecznym starciem – walce przeciw całkowitemu zakazowi aborcji, realnemu w tym momencie bardziej, niż w 2016 roku. Oszczędzamy siły na ten kluczowy bój.

Jak wskazują panie ze Strajku Kobiet – Polskim kobietom zagraża nie tylko projekt Fundacji Pro – Prawo do Życia, znajdujący się w polskim parlamencie, ale i mogący doprowadzić do trwałego zakazu aborcji wniosek posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego, złożony przezeń do przejętego przez PiS, działającego nielegalnie Trybunału Konstytucyjnego.

Jednak temat aborcji nie będzie jedynym – 8 marca będziemy przypominać o wszystkich naszych postulatach, dotyczących ochrony przed przemocą, praw reprodukcyjnych, walki z dyskryminacją ekonomiczną kobiet i państwa wolnego od zabobonów. Nowym obszarem, który naturalnie wyłonił się ze względu na nasze zaangażowanie w protesty prodemokratyczne, jest #PolskaDlaWszystkich – to, jak wyobrażamy sobie Polskę po tym, jak obecne piekło już się skończy. Jednym z ważnych wątków 8 marca 2018 będzie 100-lecie wywalczenia sobie przez kobiety praw wyborczych. Będziemy się skupiać zarówno na przypominaniu tej ważnej rocznicy, jak i na akcji #StrajkDoWyborów, dotyczącej skutecznego i powszechnego udziału kobiet w zbliżających się wyborach samorządowych.

***

Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca jest w Polsce realizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet – nieformalną, bezpartyjną inicjatywę kobiet, zarówno należących do różnych organizacji kobiecych, jak i (głównie) niezrzeszonych, które zorganizowały Ogólnopolski Strajk Kobiet – Czarny Poniedziałek 3 października 2016 r. w ponad 200 miastach w Polsce i za granicą; oraz lokalne grupy działania, aktywistki grup formalnych i nieformalnych. Czarne protesty OSK doprowadziły w 2016 do wycofania się partii rządzącej z procedowanego przez Sejm projektu całkowitego zakazu aborcji. Sukces zawdzięczamy maksymalnemu rozproszeniu naszego protestu – temu, że każda kobieta w Polsce mogła wziąć sprawy w swoje ręce. Ogólnopolski Strajk Kobiet wpisał się w serię protestów kobiecych w różnych państwach – niedługo po nas na ulice wyszły m. in. Koreanki i mieszkanki wielu krajów Ameryki Łacińskiej. Uważamy, że kobiety są siłą, która może powstrzymać marsz populizmu i neofaszyzmu przez świat – jesteśmy przecież wszędzie.

#8M #StrajkKobiet #StrajkWszystkich #JesteśmyWszędzie #Polska #Europa #Równość #PrawaKobiet #Kobiety #Równouprawnienie #Wolność #Demokracja #PrawaCzłowieka  #UEdlaPolski #EPP #EPL #ParlamentEuropejski #UE #PlatformaObywatelska #KobiecaStronaZycia #AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)