Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

PARK OWADÓW OWADOGIGANT

Redaktor admin on 4 Kwiecień, 2013 dostępny w Różności. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

www.owadogigant.pl

PARK OWADÓW

OWADOGIGANT

Park Edukacyjno-Rekreacyjny

Owadogigant jest największym Parkiem Owadów w Polsce, posiadającym największe realistyczne modele. Tak duże rozmiary już na samym wstępie pozwalają na lepsze poznanie budowy tych osobników. Dzięki temu staje się możliwe zaobserwowanie tego, co do tej pory nie można było zobaczyć gołym okiem. W okresie letnim niesamowitym wrażeniem są pokazy egzotycznych żywych owadów, które jeszcze bardziej obrazują charakter Parku. To taka lekcja biologii w terenie.

Oprócz tego Park Owadów OWADOGIGANT w Lubnicy to idealne miejsce na aktywny wypoczynek i spędzenie wolnego czasu z dala od cywilizacji i hałasu, to miejsce gdzie można wypocząć i dobrze się bawić. Teren obiektu sąsiaduje bezpośrednio z rzeką Gwda, tak więc w ciszy i spokoju można posłuchać szumu płynącej wody. Rzeka ta jest jedną z największych dopływów Noteci i dla odważnych proponowane są spływy kajakowe, biwaki, pikniki z pieczoną kiełbaską.

Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw, kolejkę linową – tarzan, mini park linowy, dmuchańce – zjeżdżalnie, trampolinę, dzięki czemu pozbędą się nadmiaru energii. Dla tych, którym jeszcze mało, proponowane są kolejne atrakcje: odkopywanie płaskorzeźby, zabawa poszukiwacze owadów, płukanie złota, strzelanie z łuku oraz warsztaty plastyczne. Dla bardziej odważnych polecane są przejażdżki po lesie, podczas których można zwiedzać okoliczną florę i faunę, udać się na grzybobranie, zwiedzić rezerwat, bądź też podziwiać ukształtowanie terenu po ostatnim zlodowaceniu, jakie wystąpiło w tym rejonie.

Park Owadów to tak jak bezludna wyspa, może nie do końca bezludna, ale na pewno wyspa pełna przygód, by zabawić się w poszukiwaczy skarbów. Uczestnicy, którzy pierwsi odkryją, gdzie został ukryty skarb, wydobywają skrzynię i dzielą łup. Park Owadów to również jak miejsce pierwszych Indian. Tu odbywają się zabawy  indiańskie, a wódz przygarnia nowe osoby do swojego plemienia. To świetne zabawy, polegająca na współpracy pomiędzy uczestnikami w grupach.

A może macie ochotę na rywalizację? Minispartakiada to zestaw gier i zabaw dla chętnych.

Na terenie Parku organizowane są również urodziny oraz imprezy okolicznościowe rodzinne czy też firmowe.

W okresie letnim zachęca się do udziału w pokazach żywych owadów, natomiast w okresie zimowym do spotkania ze Świętym Mikołajem i jego przyjaciółmi oraz do brania udziału
w kuligach.

Na terenie Parku znajduje się również gastronomia, gdzie można zjeść smaczny posiłek, a w miejscowym sklepiku można się zaopatrzyć w pamiątkę na każdą kieszeń.

OWADOGIGANT to nie tylko edukacja, ale również zabawa i przyjemna integracja. Park Owadów OWADOGIGANT stanowi znakomity materiał edukacyjny dla każdej grupy wiekowej, dlatego też jest parkiem edukacyjno-rekreacyjnym. Oferta skierowana jest zarówno do dzieci jak i dorosłych.

Owadogigant

Miejscowość: Lubnica 40

64-965 Okonek

NIP: 7671423375

www.owadogigant.pl

owadogigant@owadogigant.pl

(+48) 600 839 908

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)