Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Podatki bez tajemnic

Redaktor admin on 14 Kwiecień, 2015 dostępny w Różności. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Podatki bez tajemnic.

Rusza nowy program edukacyjny

dla uczniów i nauczycieli gimnazjów

Czym są podatki? Dlaczego należy je płacić? Co z tego mamy? Ministerstwo Finansów startuje z programem „Finansoaktywni. Misja: Podatki”. To nie tylko darmowe zestawy edukacyjne dla szkół, ale także konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Zgłoszenie do programu

Program skierowany jest do uczniów i nauczycieli gimnazjów, a zgłoszenie jest bardzo proste. Wystarczy, że nauczyciel wypełni formularz na stronie internetowej www.finansoaktywni.pl, a już w ciągu kilku dni na adres szkoły zostaną dostarczone bezpłatne materiały edukacyjne.

Zestaw edukacyjny

Na uczestników programu czeka 200 zestawów edukacyjnych. Dzięki nim nauczyciele w łatwy i przystępny sposób przekażą gimnazjalistom wiedzę z zakresu finansów i podatków. W skład takiego zestawu wchodzą:

  • scenariusz lekcji „Poznaj podatki, kojarz korzyści” dla nauczyciela,
  • prezentacja oraz animowany film edukacyjny,
  • karty do gry edukacyjnej
  • portfele z logotypem programu.

Konkurs „Poznałem podatki, kojarzę korzyści”

W ramach programu wystartował również konkurs, w którym szkoły mają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród.

Zasady konkursu

Wystarczy, że trzyosobowy zespół uczniów, w oparciu o zestaw edukacyjny, przygotuje pisemną pracę konkursową pod tytułem „Poznałem podatki, kojarzę korzyści”, a następnie na jej podstawie przeprowadzi debatę. Relację z debaty oraz pracę przygotowaną przez uczniów nauczyciel załącza do formularza konkursowego dostępnego na stronie www.finansoaktywni.pl.

Nagrody w konkursie

Nagrodą główną w konkursie jest dwudniowa wycieczka do Warszawy dla 16 zwycięskich zespołów z wybranych szkół, podczas której laureaci odwiedzą m.in. Sejm raz Ministerstwo Finansów. Członkowie najlepszego zespołu otrzymają tablety, a pozostali uczestnicy – zestawy specjalnie przygotowanych upominków.

Szczegółowe zasady konkursu dostępne są w regulaminie.

Edukacja młodych

Celem programu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni. Misja: Podatki” jest edukacja młodego pokolenia.

Akcja ma pokazać uczniom, że płacenie podatków przekłada się na takie działania jak budowa dróg, edukacja czy zapewnienie bezpieczeństwa.

Program jest też dodatkowym narzędziem dla nauczycieli, które umożliwia przeprowadzenie atrakcyjnych lekcji.

źródło: www.premier.gov.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)