Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Staromiejskie Koncerty Organowe

Redaktor admin on 21 Lipiec, 2014 dostępny w Różności. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Farne koncerty organowe to już wydarzenie na stałe wpisane w kulturalny krajobraz miasta Poznania. Zapoczątkowane w 1992 roku już przez 18 lat pozwalają na zbliżenie się do piękna muzyki organowej i kameralnej. W każdą sobotę przez cały rok o godzinie 12:15 a w okresie letnim (lipiec, sierpień) codziennie oprócz niedziel mamy okazję usłyszeć brzmienie wspaniałego zabytkowego instrumentu. Wstęp wolny.


Organy Ladegasta

Instrument wielkiego mistrza i wielcy mistrzowie instrumentu. Te słowa wystarczają zupełnie jako zachęta do spędzenia wyjątkowego wieczoru z muzyką. Tegoroczny cykl czwartkowych koncertów organowych w Farze zapowiada się wyjątkowo. W gronie zaproszonych artystów jest aż siedmiu organistów zagranicznych, którzy w Poznaniu zaprezentują swój talent po raz pierwszy.

Artyści :

24 lipca- Georgiy Kurkov (Ukraina) zasłużony Artysta Ukrainy; organista, pianista, dyrygent, kompozytor; założyciel i dyrygent orkiestry kameralnej Filharmonii w Winnicy oraz organista i dyrektor festiwalu u Kapucynów tamże.

31 lipca 2014 – Federico del Sordo (Włochy) organista, klawesynista i muzykolog, profesor klasy organów w Pontificio Istituto di Musica Sacra oraz Koserwatorium Św.Cecylii w Rzymie, ekspert w zakresie historii budownictwa organowego i dawnych praktyk wykonawczych.

7 sierpnia 2014 – Thomas Sauer (Niemcy) organista prestiżowej katolickiej katedry św. Jadwigi w Berlinie, laureat konkursów organowych w Lipsku, Bratysławie i Halle.

14 sierpnia 2014 – Tomasz Zebura (Polska) absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, laureat I Nagrody na III Akademickim Konkursie Organowym Romuald Sroczyński in memoriam w Poznaniu w 2012 roku, laureat konkursów organowych w Krakowie i Rumi.

21 sierpnia 2014 – DUET

Reinhardt Seeliger (Niemcy) organista i kompozytor, docent w Hochschule für Kirchenmusik Görlitz, kantor Peterskirche Görlitz oraz przewodniczacy Freundes-Kreis Görlitzer Sonnenorgel.

Henri Ormières (Francja) organista, pianista i kompozytor, absolwent konserwatoriów muzycznych w Bordeaux i Paryżu, organista w kościele Saint-Vincent w Carcassone.

28 sierpnia 2014 – Balázs Szabó (Węgry) wybitny organista węgierski młodego pokolenia; absolwent, obecnie pedagog Konserwatorium im. F. Liszta w Budapeszcie; laureat pierwszych nagród najbardziej renomowanych konkursów muzycznych w Opawie, St. Moritz, Biarritz oraz najstarszego prestiżowego konkursu w Norymberdze (2011); jeden z pięciu absolwentów elitarnych studiów w zakresie rzeczoznawstwa organowego.

źródło: www.poznan.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)