Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Jubileusz 90 lat współpracy

Redaktor admin on 6 Listopad, 2009 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Poseł Adam Szejnfeld i Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski

Poseł Adam Szejnfeld i Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski


Spotkanie z ambasadorem Brazylii w Polsce a ostatnio z Bronisławem Komorowskim, Marszałkiem Sejmu RP, to kolejne etapy przygotowań do obchodów jubileuszu 90-lecia polsko-brazylijskich stosunków dyplomatycznych. Poseł Adam Szejnfeld, wraz z delegacją Polsko-Brazylijskiej Grupy Parlamentarnej wziął udział w spotkaniu z Marszałkiem Sejmu podczas którego omawiano plany oraz stan przygotowań do obchodów jubileuszu, które mają się odbyć w przyszłym roku.

Widzę wiele obszarów współpracy między Polską a Brazylią. Jako przykład można podać energetykę odnawialną, przemysł chemiczny, morski, lotniczy, czy turystykę. Nawiązanie kontaktów handlowych w tych dziedzinach jest w interesie każdej ze stron. Pod koniec sierpnia, jako wiceminister gospodarki odwiedziłem Brazylię, i wiem iż chęć współpracy z Polską jest niezwykle duża. Podczas mojej wizyt rozmawiałem również o organizacji polsko-brazylijskiego forum gospodarczego oraz przygotowań do obchodów 90. rocznicy polsko-brazylijskich stosunków dyplomatycznych, które przypadają w 2010 roku – mówił podczas spotkania Adam Szejnfeld.

****

Polsko-brazylijskie obroty handlowe w ubiegłym roku osiągnęły wartość prawie 1.200 mln dolarów. Do Brazylii eksportujemy, m.in. nawozy zawierające azot, siarczan amonu, silniki samochodowe, chemikalia, części do kamer telewizyjnych, wyroby z drewna, ceramiczne oraz produkty spożywcze. Do Polski sprowadzamy m.in. wyroby przemysłu lotniczego, samochody i części samochodowe, kawę i jej koncentraty, tytoń, sok pomarańczowy.

Rafał Kus
asystent posła Adama Szejnfelda

Komunikat
Biura Adama Szejnfelda
Posła na Sejm RP
05.11.2009r.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)