Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld – Naczelny reformator gospodarki

Redaktor admin on 13 Październik, 2009 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

12

Według opinii Krajowej Izby Gospodarczej dymisja Adama Szejnfelda może spowodować szkody dla rozwoju przedsiębiorczości oraz procesu naprawy polskiego prawa. Jak czytamy w tekście podpisanym przez prezesa Andrzej Arendarskiego, KIG uznaje ministra Adama Szejnfelda za głównego reformatora polskiej gospodarki.

W tekście, opublikowanym m.in. w Pulsie Biznesu z 13 października 2009r. na str. 2. a podpisanym przez Andrzeja Arendarskiego, prezesa KIG, czytamy m.in.:

Koszty tej dymisji okażą się wysokie. Dymisja sekretarza stanu, czyli pierwszego wiceministra gospodarki, Adama Szejnfelda, będąca konsekwencją tzw. afery hazardowej, jest nie tylko ogromnym zaskoczeniem, ale może być ciosem dla polskiej przedsiębiorczości (…). Polecam spojrzenie na strony Ministerstwa Gospodarki, gdzie znajduje się opis stanu prac nad ustawami tzw. Pakietu Szejnfelda, którego celem jest przywracanie wolności gospodarczej w Polsce. To wystarcza, by obiektywnie stwierdzić, ze odchodzący wiceminister zasłużył na tytuł p.o. naczelnego reformatora polskiej gospodarki (…).

Czy w przypadku Adama Szejnfelda, który – jak mogliśmy usłyszeć – cieszy się zaufaniem szefa rządu, lecz musi zostać odsunięty „dla dobra sprawy”, koszty nie są za wysokie? Myślę, że są i w tym poglądzie nie jestem odosobniony. Podobnie, jak w przekonaniu, że Szejnfeld działała w ramach pragmatyki ministerialnej, a nie w interesie własnym, czy też kolegów (…).

Mam poważne wątpliwości, czy teraz znajdzie się jeszcze jakiś polityk, który odważy się spotykać i rozmawiać z przedsiębiorcami i bronić ich interesu. Pozostaje jeszcze jeden drobiazg – dokończenie legislacyjnego pakietu Adama Szejnfelda. Andrzej Arendarski.

Rafał Kus
asystent ministra Adama Szejnfelda

Komunikat
Biura Posła Adama Szejnfelda
Sekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki
13.10.2009 r.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)