Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld w sieci

Redaktor admin on 10 Październik, 2009 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

adam-szejnfeld
„Swego nie znacie cudze chwalicie”, ta znana maksyma niestety wciąż zachowuje swoją aktualność, ba być może obecnie bardziej niż kiedykolwiek. Teraz bowiem nikt nam nie zabrania jeździć po Europie i świecie, cieszyć się wolnością, poznawać inne kraje, narody, kultury, religie… Podziwiamy i zachwycamy się naturą i ludźmi. Zapominamy w tym wszystkim, że często Polska jest piękniejsza, a Polacy lepsi – mówi minister Adam Szejnfeld. Dlatego postanowiłem promować na własnym portalu ludzi, przedsięwzięcia i miejsca w Polsce, które warto pokazać szerzej. W przyszłości zamierzam zająć się promocją polskiego sukcesu – dodaje Szejnfeld. Poseł na Sejm RP, wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld zmienia oblicze swojej strony www zwiększając wykorzystanie nowoczesnych technologii do komunikowania się ze społeczeństwem. W dniu 10.10.2009 uruchomił nowy serwis internetowy dostępny pod adresem www.szejnfeld.pl.

Strona www w pierwszym etapie dostępna jest w wersji Beta. Strona, a właściwe portal internetowy, zrywa z dotychczasowym wizerunkiem www. Aktualnie charakteryzuje się nowoczesnym, lekkim i przejrzystym obliczem. Serwis stworzony został w oparciu o elastyczny system zarządzania treścią (CMS), który umożliwia proste i szybkie zarządzanie oraz wykorzystuje nowoczesne technologie zwiększające interakcję użytkowników ze stroną.

W serwisie znajdują się m.in.: biografia, aktualności, blog, felietony, wywiady, artykuły, analizy, sprawozdania, galeria, promocje oraz wszelkie informacje o inicjatywach rozpoczętych przez Adama Szejnfelda. Ponadto w miejscu wyeksponowanym znajdują się materiały na temat problematyki kobiecej. Mało tego, na portalu jest odniesienie do odrębnej strony www poświęconej kobietom. Adam Szejnfeld jest bowiem jedynym politykiem w Polsce, który prowadzi internetową stronę www o kobietach.

Oczywiście, na stronie będą zamieszczone także materiały na temat najważniejszych inicjatyw ministra z Pakietem Szejnfelda i PPP na czele. Ale zupełną nowością będą te części, które poświęcone są Szejnfeldowi prywatnie. Do tej pory bowiem Adam Szejnfeld znany był jedynie z działalności politycznej i zawodowej. Nikt nie wiedział natomiast, jakie ma hobby, czym się zajmuje w wolnych chwilach, jak odpoczywa. O tym wszystkim będą mówiły m.in. takie sekcje, jak hobby, po godzinach, maski, wiersze… Będą tam też różne informacje i materiały, które nie kwalifikują się do określonej sekcji. Będzie je można szukać w sekcji – różności.

Nowością serwisu będzie też sekcja promocja. „Swego nie znacie cudze chwalicie”, ta znana maksyma niestety wciąż zachowuje swoją aktualność, ba być może obecnie bardziej niż kiedykolwiek. Teraz bowiem nikt nam nie zabrania jeździć po Europie i świecie, cieszyć się wolnością, poznawać inne kraje, narody, kultury, religie… Podziwiamy i zachwycamy się naturą i ludźmi. Zapominamy w tym wszystkim, że często Polska jest piękniejsza, a Polacy lepsi – mówi minister Adam Szejnfeld. Dlatego postanowiłem promować na własnym portalu ludzi, przedsięwzięcia i miejsca w Polsce, które warto pokazać szerzej. W przyszłości zamierzam zająć się promocją polskiego sukcesu – dodaje Adam Szejnfeld.

Aby umożliwić użytkownikom łatwy dostęp do treści archiwalnych każda z podstron zawiera możliwość przejścia do archiwum serwisu www.szejnfeld.pl. Na stronie znajdziemy również galerię zdjęć oraz klipy video, które w kolejnych etapach rozwoju serwisu zostaną wykorzystane do videoblogu Adama Szejnfelda.

Głównym celem nowego serwisu jest zwiększenie zaangażowania użytkowników portalu oraz stworzenie czytelnej architektury informacji. Aby osiągnąć ten cel, wykorzystany został m.in. mechanizm RSS (Really Simple Syndication). Technologia ta umożliwia przesyłanie nagłówków wiadomości i nowości na wybranych przez użytkownika sekcjach serwisu/stronach. Najnowsze nagłówki artykułów pojawiają się tuż po ich ukazaniu się. Wystarczy dodać tylko daną stronę (musi ona obsługiwać system RSS) do czytnika RSS, czyli odpowiedniego programu, który gromadzi nagłówki w jednym miejscu. Przykładem takiego programu jest np. www.netvibes.com. Technologia RSS umożliwi pobranie najświeższych informacji ze strony www.szejnfeld.pl oraz komentarzy użytkowników na komputery osobiste oraz urządzenia mobilne (telefony komórkowe/PDA). Kolejnym elementem ułatwiającym interakcję jest chmura tagów (Tag cloud) znajdująca się na stronie głównej. Pozwala ona na dynamiczne wyświetlenie najpopularniejszych obszarów tematycznych w serwisie, co umożliwia szybkie dotarcie do konkretnych treści.

Grzegorz Mottl i Rafał Kus

Komunikat

Biura Posła Adama Szejnfelda

Sekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki

10.10.2009 r.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)