Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Adam Szejnfeld Ambasadorem Erasmusa

Redaktor admin on 12 Grudzień, 2016 dostępny w Bez kategorii, Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.


Poseł Adam Szejnfeld jako jedyny Polak, został mianowany Ambasadorem Programu Unii Europejskiej „Erasmus dla młodych przedsiębiorców”.Misja powierzona mi przez Komisję Europejską oraz Europejskie Stowarzyszenie Izb Handlowych i Przemysłowych EuroChambres to niezwykły zaszczyt, ale również przyjemność, bowiem program ten, to niezwykła szansa na zdobycie wiedzy i doświadczenia, także międzynarodowego, dla wielu Polaków – ocenia swoje wyróżnienie eurodeputowany z Wielkopolski.

Program Erasmus dla młodych przedsiębiorców jest programem Unii Europejskiej, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się oraz pozyskiwania kontaktów branżowych od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych państwach europejskich. Niestety, po sześciu latach od powstania programu skorzystało z niego zaledwie kilka tysięcy osób.

- Problemem nie jest niska atrakcyjność tego programu, ale niedostateczna wiedza o nim. Dlatego na najbliższe tygodnie zaplanowałem szereg działań promocyjnych, poprzez które będę się starał dotrzeć do maksymalnie dużej liczby potencjalnie zainteresowanych osób z jasnym przekazem: „Erasmus dla młodych przedsiębiorców” może być programem także dla Ciebie! – dodaje poseł Szejnfeld.

- Udział w programie to szereg korzyści zarówno dla początkujących przedsiębiorców, jak i ich starszych kolegów. Dla tych pierwszych to szansa na zbudowanie sieci kontaktów, które mogą być przydatne w przyszłości do prowadzenia wzajemnych konsultacji, udzielania referencji i poszukiwania zagranicznych partnerów. Natomiast doświadczeni przedsiębiorcy zyskują możliwość współpracy z młodymi ludźmi, pełnymi energii i motywacji, którzy mogą przyczynić się do rozwoju firmy, wnosząc do niej innowacyjne pomysły, nową wiedzę i umiejętności – przekonuje eurodeputowany z Wielkopolski.

***

Kto może wziąć udział w programie Erasmus dla młodych przedsiębiorców?

Początkujący przedsiębiorcy, którzy mają w planach założenie własnej działalności gospodarczej lub którzy założyli działalność w ciągu ostatnich trzech lat.

Doświadczeni przedsiębiorcy prowadzący małe lub średnie przedsiębiorstwa na terenie Unii Europejskiej nie dłużej niż 3 lata.

Jakie są korzyści z udziału w programie Erasmus dla młodych przedsiębiorców?

Przedsiębiorca przyjmujący uczestniczący w programie uzyskuje możliwość pracy z energicznym i zmotywowanym początkującym przedsiębiorcą, który może przyczynić się do rozwoju firmy, wnosząc innowacyjne pomysły, nową wiedzę i umiejętności. Dodatkowe korzyści płyną z tego, że ktoś „świeżym okiem” spojrzy na firmę, a także ze specjalistycznej wiedzy, którą dysponuje początkujący przedsiębiorca, a której może nie mieć przedsiębiorca przyjmujący. Wartością dodaną udziału w programie jest budowanie sieci kontaktów i silnych relacji, które mogą być przydatne w przyszłości do wzajemnych konsultacji, udzielania referencji i poszukiwania zagranicznych partnerów, jak również doskonalenia umiejętności językowych.

Na jak długo i na jakich warunkach można wyjechać?

Wymiana możliwa jest na okres od 1 do 6 miesięcy, a wielkość grantu waha się od 400 do 1100 euro miesięcznie.

Więcej informacji na stronie:

http://www.erasmus-entrepreneurs.eu/index.php?lan=pl

Mateusz Grzelczyk

Asystent Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

www.szejnfeld.pl
www.kobiecastronazycia.pl
www.facebook.com/PoselSzejnfeld/
twitter.com/Szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)