Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Kto zapłaci za pomysły Kaczyńskiego?

Redaktor admin on 2 Lipiec, 2010 dostępny w Bez kategorii, Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

 

„Za pomysły Jarosława Kaczyńskiego zapłacimy wszyscy” – napisała w swoim oświadczeniu Polska Konfederacja Pracodawców Polskich Lewiatan. Poniżej przytaczamy treść oświadczenia PKPP Lewiatan:

Antoni Kolasa

Dyrektor Biura Posła Adama Szejnfelda

„Za pomysły Jarosława Kaczyńskiego zapłacimy wszyscy”

Na dzisiejszym spotkaniu z przedstawicielami Kongresu Przedsiębiorczości, platformy współpracy największych organizacji przedsiębiorców, Jarosław Kaczyński jednoznacznie opowiedział się przeciwko ograniczeniu przywilejów emerytalnych rolników, górników i pracowników służb mundurowych, chociaż kosztują one podatników rocznie aż 30 mld zł.

Jednocześnie domagał się zwiększenia wydatków na ochronę zdrowia o 1,5 proc. PKB, czyli o 20 mld zł rocznie. Poza tym postulował zwiększenie nakładów na edukację, nie podając konkretnej ich kwoty. We wcześniejszych wypowiedziach obiecywał polepszyć los wielu innych grupy społecznych i naprawę każdej niemal dziedziny życia społecznego, ale jak dotąd nie wskazał źródeł finansowania nowych wydatków z naszej wspólnej kasy.

Tymczasem deficyt finansów publicznych przekracza w Polsce 7 proc. PKB, dług publiczny zbliża się do granicy 55 proc. PKB, a koszt jego obsługi wynosi rocznie 30 mld zł. Rząd musi więc za wszelką cenę powstrzymać dalsze zadłużanie się państwa. Gdyby chciał naprawiać finanse publiczne i jednocześnie realizować postulaty wygłaszane przez Jarosława Kaczyńskiego w roli kandydata na prezydenta, podatki w Polsce musiałby znacząco wzrosnąć. To z kolei skutkowałoby ograniczeniem inwestycji i w konsekwencji wyhamowaniem wzrostu gospodarczego oraz uszczupleniem wpływów podatkowych. 

 Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)