Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Umarł król, niech żyje królowa!

Redaktor admin on 9 Maj, 2024 dostępny w Bez kategorii, Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

- We wszystkich powiatach Wielopolski Północnej (Okręg nr 88 do Senatu RP oraz Okręg nr 2 do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego) rządzi lub współrządzi Koalicja Obywatelska. To ogromny, niespotykany do tej pory sukces. To najlepszy nasz wynik od 25 lat – podkreśla senator Adam Szejnfeld, szef Okręgu Pilskiego PO oraz wiceprzewodniczący Regionu Platformy Obywatelskiej w Wielkopolsce.

- Wybory tak często określamy mianem „święta demokracji”, że dla wielu stało się to już zwykłym sloganem. Ale to nie slogan, lecz prawdziwe święto! Ja wiem to najlepiej. Tu, w Pile, w 1981 roku, podczas największej manifestacji ówczesnej NSZZ „Solidarność”, przemawiałem na temat konieczności powołania samorządów. Pół roku później siedziałem już w więzieniu we Wronkach pod zarzutem nawoływania do obalenia przemocą ustroju PRL. Tak, bo wolność, autonomia, samorządność nie mieściły się w normach ustroju tamtego państwa. Niespełna dziesięć lat później, po okresie działalności w podziemiu, byłem już burmistrzem i razem z innymi działaczami budowaliśmy nowy samorząd w demokratycznej Polsce. Trak, autonomia, wolność, swoboda, to nie dar, ale wywalczone prawa. W demokracji odnawia się je i potwierdza wyborami, dlatego głosowanie to święto demokracji – mówił senator Adam Szejnfeld podczas pierwszego posiedzenia Rady Powiatu w Pile gratulując Małgorzacie Karwackiej z Koalicji Obywatelskiej, wybranej na funkcję przewodniczącej Rady Powiatu oraz Rafałowi Zdziereli, również reprezentującemu Koalicję Wyborczą, wyboru na stanowisko Starosty Pilskiego.

- „Umarł król! Niech żyje król”, takim okrzykiem w monarchii podkreślano przekazanie pałeczki rządzenia następcy, ale ten okrzyk w mojej opinii ma swoje ważne przesłanie także w demokracji. Sensem bowiem tego określenia jest ciągłość władzy. Trwanie państwa w jego prawie i terytorium. Można to przełożyć także i na samorząd, szczególnie tu, w Pile. Nowo wybrana bowiem pani prezydent nie tylko przejmuje stery rządzenia miastem po swoim poprzedniku, ale i sama przecież pracowała na rzecz rozwoju naszego miasta i jego mieszkańców przez ostatnie trzynaście lat jako wiceprezydent. Umarł król, niech żyje zatem królowa! – powiedział senator Adam Szejnfeld podczas ceremonii ślubowania pani prezydent Beaty Dudzińskiej oraz wszystkich nowo wybranych radnych Rady Miasta Piły.

Po odbytych w dniu 7 i 21 kwietnia wyborach samorządowych przeszedł czas na posiedzenia nowo wybranych rad, konstytuowanie się ich oraz wybory starostów i członków nowych zarządów powiatów. W wielu tych uroczystościach w Wielkopolsce Północnej brał udział senator Adam Szejnfeld, szef Okręgu Pilskiego PO oraz wiceprzewodniczący Regionu Platformy Obywatelskiej w Wielkopolsce, który organizował i koordynował negocjacje umowy koalicyjnej pomiędzy Koalicją Obywatelską a Trzecią Droga w powiecie pilskim.

****

Okręg nr 88 do Senatu oraz Okręg nr 2 do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

(chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, międzychodzki, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, złotowski)

Oto nowi starostowie i ich zastępcy.

Chodzieski:
- Starosta: Adrian Urbański
-Wicestarosta: Mariusz Witczuk

Czarnkowsko-Trzcianecki:
- Starosta: Grzegorz Bogacz
-Wicestarosta: Tadeusz Teterus

Międzychodzki:
- Starosta: Rafał Litke
-Wicestarosta: Waldemar Górczyński

Obornicki:
- Starosta: Zofia Kotecka
-Wicestarosta: Waldemar Cyranek

Pilski
- Starosta: Rafał Zdzierela
-Wicestarosta: Stefan Kowal

Szamotulski:
- Starosta: Beata Hanyżak
-Wicestarosta: Przemysław Nowak

Wągrowiecki:
- Starosta: Tomasz Kranc
-Wicestarosta: Jerzy Springer

Złotowski:
- Starosta: Patryk Wruk
-Wicestarosta: Daniel Sztych

Dominika Kobiołka
Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda w Pile

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)