Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Miliony na promocję Polski Wschodniej

Redaktor admin on 24 Wrzesień, 2009 dostępny w Galeria zdjęć, Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Miliony na promocję Polski Wschodniej

wsch
wsch2


– Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej to blisko 90 mln zł na różnego rodzaju działania ukazujące potencjał społeczno-gospodarczy pięciu regionów: Warmii i Mazur, Podlasia, Podkarpacia, Lubelszczyzny i Ziemi Świętokrzyskiej – powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld podczas gali inaugurującej realizację Programu. Uroczystość odbyła się 23 września br. w Warszawie.

Wiceminister Adam Szejnfeld podkreślił, że celem Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej jest wyrównanie poziomu życia w województwach wschodnich z pozostałymi regionami kraju. – Chcemy, aby Polska była postrzegana jako jeden, atrakcyjny inwestycyjnie obszar, bez podziału na regiony biedniejsze i bogatsze – wyjaśnił wiceszef MG. – Bez odpowiednich działań z zakresu PR i marketingu skierowanych do potencjalnych inwestorów i międzynarodowej opinii publicznej nie uda nam się przekazać spójnego wizerunku Polski – zauważył wiceminister Szejnfeld.
Dodał, że województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie mogą korzystać ze specjalnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. – To dodatkowy bonus w postaci ponad 2 mld euro na wsparcie regionów najsłabiej rozwiniętych. Osobiście odwiedziłem już wszystkie te pięć regionów, by zapoznać się z ich specyfiką i potrzebami – powiedział.
Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman ocenił, że rezultatem Programu Promocji Polski Wschodniej będzie systematyczny wzrost konkurencyjności gospodarczej firm, produktów, usług, miast i regionu. – Założenia programu obejmują m.in. pobudzenie eksportu produktów oraz usług z Polski Wschodniej oraz rozwój turystyki biznesowej w makroregionie. Liczymy również, że poprawi się wizerunek tych ważnych dla kraju województw – podsumował prezes PAIZ.
***
Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej będzie realizowany w latach 2009-2015. Jest jednym z projektów Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Biuro Prasowe MG

Komunikat
Biura Adama Szejnfelda
Wiceministra Gospodarki
24.09. 2009 r.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)