Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Wągrowieckie spotkania i chodzieskie targi

Redaktor admin on 4 Czerwiec, 2009 dostępny w Galeria zdjęć, Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Wągrowieckie spotkania i chodzieskie targi

3005200901

Energetyka, w tym energetyka jądrowa, kryzys gospodarczy, stan przedsiębiorczości oraz rozwój infrastruktury, to tematy kolejnego pracowitego weekendu Adama Szejnfelda, wiceministra gospodarki w podczas spotkań w trasie po Polsce. Tym razem minister odwiedził dwa miasta w Wielkopolsce – Wągrowiec i Chodzież.

Minister Adam Szejnfeld spotkał się w Cechu Rzemiosł Różnych w Wągrowcu z kupcami, rzemieślnikami i przedsiębiorcami innych branż oraz samorządowcami, by porozmawiać o sytuacji gospodarczej i ekonomicznej Polski. Uczestników spotkania interesowały także plany związane z rozwojem ich miasta i powiatu, jak i całej Wielkopolski. Szczególnie istotnym tematem dla miejscowej społeczności jest temat związany z infrastrukturą drogową, a przede wszystkim drogą 196 wiodącą z Wągrowca do Poznania.

3005200902

Najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego muszą nas wszystkich napałać optymizmem. Polska, jako nieliczny kraj nie tylko w Unii Europejskiej, ale w całej Europie, odnotowała dodatni wzrost PKB. To dobrze wróży na przyszłość i dowodzi dobrej polityki gospodarczej obecnego rządu – mówił minister Szejnfeld, który następnie zaprezentował zebranym programy antykryzysowe rządu, szczególnie te, skierowane do małych i średnich firm.

Co ciekawe, poza omawianiem aktualnej sytuacji gospodarczej i jej perspektywicznym wpływem na przedsiębiorczość, zebranych najbardziej interesowały szczegóły strategii energetycznej kraju do roku 2030, w tym programu energetyki jądrowej. Elektrownia jądrowa, to nie tylko kilkunastomiliardowej wartości obiekt, to także ośrodek badawczo-rozwojowy i wielki pracodawca. Warto mieć na swoim terenie takie przedsiębiorstwo. Mam ono bowiem niebywale pozytywny wpływ na rozwój nie tylko gmin i powiatu ale całego subregionu – mówił Minister Szejnfeld.

***

3005200901

XIV Targi Gospodarcze „Promocje’2009” są świetnym przykładem, jak tradycja przedsiębiorczości i jej rola dla rozwoju może na trwale ugruntować się w kalendarzu imprez powiatowych. Chodzież jest tu jednym z najlepszych przykładów w Polsce. Lecz nie tylko tradycja ma tu znaczenie, a przede wszystkim jej wpływ na mentalność i postrzeganie roli przedsiębiorców dla miejscowej społeczności. Wszystko to przekłada się bowiem także na rozwój gospodarczy powiatu i całego subregionu – mówił na otwarciu chodzieskich targów minister Adam Szejnfeld.

Adam Szejnfeld, wraz z innymi gośćmi targów, zwiedził stosika przedsiębiorców i samorządów lokalnych, rozmawiając z przedstawicielami Chodzieskiego Klubu Gospodarczego na temat ich oceny aktualnego stanu gospodarki postrzeganej przez pryzmat lokalnej sytuacji. W trakcie dnia odbyła się także konferencja prasowa oraz wręczenie nagród dla wyróżnionych wystawców i przedsiębiorców.

Adam Szejnfeld rozmawiał również z młodzieżą, która realizuje w powiecie chodzieskim unijne programy edukacyjne, w tym z grupą, która uczy się trudnej sztuki dziennikarstwa. Wywiady z nimi były dobrą okazją próby sił młodych ludzi w kontakcie z doświadczonym politykiem, a zarazem okazją do miłej rozmowy.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)