Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

„Pakiet Startowy” Szejnfelda

Redaktor admin on 14 Styczeń, 2014 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Poseł Adam Szejnfeld, przewodniczący Sejmowej Komisji ds. Związanych z Ograniczaniem Biurokracji, ogłosił nową inicjatywę ustawodawczą. Jest nią projekt ustawy „Pakiet Startowy”, który przewiduje wprowadzenie „wakacji ubezpieczeniowych” oraz „kredytu podatkowego”. Inicjatywa jest skierowana przede wszystkim do absolwentów, bezrobotnych oraz osób „50+”.

W interesie społecznym, ale także dobrego funkcjonowania państwa, jest zachęcanie obywateli do podejmowania aktywności zawodowej, w tym także na własny rachunek. Rozpoczęcie jednak działalności gospodarczej dla bardzo wielu osób, zwłaszcza młodych, na przykład absolwentów, czy bezrobotnych, bez własnego kapitału, lub osób starszych, np. z grupy „50+”, bez odpowiedniego doświadczenia w prowadzeniu własnego biznesu, wydaje się dla nich trudne, ryzykowne, a przede wszystkim bardzo kosztowne. Dalego wiele osób nie decyduje się na podjęcie takiej aktywności w obawie przed niepowodzeniem; inni podejmują ją natomiast w szarej strefie. Oba zjawiska, mimo, że różną się od siebie w sposób zasadniczy, są niekorzystne – uważa poseł Szejnfeld.

W celu zwiększenia zainteresowania działalnością gospodarczą na własny rachunek, a zarazem udzielenia wsparcia przez państwo w zakresie zmniejszenia obciążeń publiczno-prawnych nowo powstających podmiotów przygotowałem na rzecz Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Pakiet startowy dla zakładających firmy, tj. projekt ustawy, w której proponuję wprowadzenie „wakacji ubezpieczeniowych” oraz „kredytu podatkowego” w pierwszym okresie po zarejestrowaniu i podjęciu działalności gospodarczej – informuje poseł Adam Szejnfeld.

Poseł Adam Szejnfeld, przewodniczący Sejmowej Komisji ds. Ograniczania Biurokracji, ogłosił nową inicjatywę ustawodawczą. Jest nią projekt ustawy „Pakiet Startowy”, który przewiduje wprowadzenie „wakacji ubezpieczeniowych” oraz „kredytu podatkowego”. Inicjatywa jest skierowana przede wszystkim do absolwentów, bezrobotnych oraz osób „50+”. „Wakacje ubezpieczeniowe” będą polegać na całkowitym zwolnieniu z płacenia składek ubezpieczeniowych i zdrowotnych przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia działalności, a następnie ulgowe płacenie składek przez następne 2 lata. „Kredyt podatkowy” natomiast będzie polegał na zwolnieniu z płacenia podatków dochodowych przez pierwsze 2 lata od rozpoczęcia działalności gospodarczej. Kredyt będzie potem zwracany od 3 roku, przez 5 lat w równych wysokościach po 20% wartości pomocy.

Marta Łasak

asystentka posła Adam Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

2 Komentarzy do “„Pakiet Startowy” Szejnfelda”

  1. JAN mówi:

    To nic nowego więc dlaczego teraz a to zadziałać?

  2. Marcin mówi:

    A dlaczego “kredyt podatkowy” nie miałby być dostępny dla wszystkich? Ponownie zaczną się zawiłe przepisy, a tak naprawdę potrzeba jest ich upraszczania.

    Przewodniczący Sejmowej Komisji ds. Ograniczania Biurokracji, a proponuje zawiłe przepisy… zaiste, niepojęte.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)