Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

1 września. Pamiętamy.

Redaktor admin on 2 Wrzesień, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

II wojna światowa była wydarzeniem, które na stałe zapisało się na czarnych kartach historii świata. Każdego roku w całym kraju obchodzone są uroczystości upamiętniające bohaterów walki o niepodległość Polski. Nie inaczej jest w Pile, gdzie co roku jej mieszkańcy zbierają się, by oddać hołd poległym rodakom. Z wiązanką kwiatów, pod pomnikiem wraz z innymi pilanami, był także europoseł Adam Szejnfeld.

Uroczystości upamiętniające wybuch II wojny światowej, jak co roku, odbyły się pod Pomnikiem Zwycięstwa. Obecni byli, m.in. przedstawiciele organizacji kombatanckich, weterani, byli żołnierze, harcerze, reprezentanci pilskich zakładów pracy i szkół oraz organizacji pozarządowych. Przed uroczystością odbyły się wystąpienia patriotycznie dzieci z pilskich szkół, a w trakcie przeczytano apel poległych.

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

#IIwojnaświatowa #EU #EPP #EPL #Polska #Westerplatte #PolskawUE #AdamSzejnfeld #Samorządność #Wolność #Niezależność #Demokracja

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)